Ana Sayfa Yazar 7.12.2017 118 Görüntüleme

AK PARTİ AKMEŞE İLE YOLA DEVAM…

Bunun böyle olacağını aylar öncesinden yazmıştım.

Şu anda Genel Merkezin şikâyet edeceği bir yönetim şeklini ben görmemiştim ve şimdide görmüyorum.

Ufak tefek kişisel isteklerden ve yerine getirilememesinden kaynaklanan bireysel serzenişler dışında İlyas Akmeşe işi iyi götürüyor bana göre..

Onun için de etrafta, “Akmeşe gidiyor” söylemlerinin dolaştığı günlerde ben “hayır gitmiyor” diyen bir yazı yazmıştım köşemde.

Tahminim tuttu ve Başkan İlyas Akmeşe geçtiğimiz günlerde birçok konuyu ve müjdeyi içeren bir basın toplantısı yaparak sorulan bir soru üzerine Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı 6. olağan İl Kongresinde tek liste ile Edirne Ak Parti İl Yönetimine aday olduğunu belirterek şunları söylemişti; “İlçelerimizde tüm kongrelerimizi bitirdik. 30 Aralık Cumartesi günü hayırlısıyla saat 13.00’da Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla Edirne’de 6’ıncı olağan il kongremizi yapacağız. 1 ay gibi bir süremiz var. Çalışmalarımıza başladık. Edirne İl Başkanlığı seçimleri için tek liste ile il başkanlığı adayız ki bu çalışmaları yapıyoruz. Edirne’mize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Ben basın toplantısının sonundan başladım tabiî ki.

Çünkü bu çok önemli ve hala beklenti içinde olanların var olduğunu tahmin edebiliyorum.

Her kes işine baksın artık ve bu partiye gönül vermiş insanlar da Başkan Akmeşe’ye yardımcı olmak ve kadro oluşumunda destek vermek için yanında olsunlar.

Aslında Akmeşe bu dönem daha da büyük sorumluluk yükleniyor ama göğüs gerecek.

Çünkü Genel Merkez zor bir seçim olarak bakılan 2019 seçimlerinde kendisinden daha fazla istifade edilebileceğine kanaat getirerek yeniden onu ve ekibini yönetime getirmeyi planlamış.

Ama şu bir gerçek ki bu seçimler tüm partiler için büyük önem taşıyor.

Yani diğer seçimlerdeki rahatlığı bulmak zor.

En güçlü Parti CHP de bile zorluklar yaşanacak gibi görünüyor.

Yeni kurulan İYİ Parti ne yapar sorusu herkesin dilinde şu sıralar.

Bir siyasi parti olumlu veya olumsuz ne kadar dillerde dolaşır ise zihinlerde aşinalık yaratır benim bildiğim.

O nedenle bu yeni parti Ak Parti ve MHP nin küskünlerini, CHP nin de bıkkınlarını alacağını var sayarak işe koyulduğuna göre her iki tarafta da bunları bulmak mümkün.

O nedenle partilerin daha önceki seçimlerde almış olduğu oyların ortağı var bu seçimde.

Tıpkı bir dönem Genç Partinin var olduğu seçimlerde ki gibi.

Hayırlı olsun diyelim ve tüm Partilerin yöneticilerine bu seçimlerde daha da fazla iş düşeceğini hesap ederek planlama yapmalarını tavsiye edelim.

Akmeşe Basın toplantısında soru olarak sorulmamış olsa belki de adaylığı ile ilgili haberi dahi söylemeyecekti.

Toplantıda Ankara temaslarını anlattı ve müjdeler verdi Akmeşe.

Enez ilçesinin yıllardır bir türlü çözüm bulunamayan 50 Kilometrelik yolunun artık yapımına başlanacağı müjdesini verdi.

Sevindirici bir haber elbette çünkü her yıl birkaç ölümlü kaza yaşanmıyor bu yolda.

Bu konudaki açıklaması da şöyleydi Başkan İlyas Akmeşe’nin;

“Geçen hafta Ankara ziyaretimiz vardı. Ulaştırma Bakanımız Ahmet Aslan ile görüştük. Uzun süreden beri gelen Edirne-Keşan yolumuz vardı. Yaptığımız görüşmelerden sonra yolumuzda yenilenme olacak. Bakanımızın söylediği gibi. Bir an önce başlıyoruz yolun yapımına. İkincisi Edirne-Kırklareli duble yolumuz vardı. Müteahhitle ilgi sıkıntılarımız vardı. O sorunda aşıldı. Edirne-Kırklareli duble yolunda çalışmalar başladı. Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunu duble yola çevirmek için ihale bitti. 2018’de onunda ihalesi yapılıp çalışmalar başlar. Süloğlu-Edirne yolu ulaşımda sıkıntılar yaşıyordu. Bakanımıza bu konuyu da gündeme getirdik. Önümüzdeki süreçte Süloğlu-Edirne yolunda iyileştirme olacak”

Vakıfların bu yıl kiralara zam yapmayacağı müjdesini de veren Akmeşe Alt yapı ile ilgili olarak ta Belediye Başkanı Recep Gürkan’a eleştirilerde bulundu.

Tüm açıkladıkları konuların Edirne içim Hayırlı uğurlu olması dileklerimle…

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

ALPER YAZOĞLU’NU KUTLUYORUM

ALPER YAZOĞLU’NU KUTLUYORUM

Tema Tasarım | Osgaka.com