Ana Sayfa Yazar 10.01.2018 84 Görüntüleme

AK PARTİ HAZIR KITA OLMALI

CHP de yaşanan seçim heyecanı gibi Ak Parti de seçimlerini tamamladı sanırım.

Sosyal paylaşım sitelerinde Kadın Kolları seçimleri için Mülakat yapıldığını okuyunca şaşırmadım değil.

Geçmişte üye bulmakta zorlanan parti artık kadınları mülakata tabi tutarak Kadın Kollarında görev yapmaları için seçim yapıyor.

Büyük bir gelişme Ak Parti için.

Yerel seçimlere 14 ay, Genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 20 ay gibi bir süre kalması artık tüm partilerde olduğu gibi Ak Partide de çalışmaların başlama zamanının geldiği anlamını taşıyor.

Yeni seçilen İl ve İlçe Yönetimleri ile Kadın Kolları sık sık toplantılar yaparak bazı kararlar alıyorlardır herhalde.

Laf olsun kabilinden toplantı yapmıyorlardır tabiî ki.

Başkanlıkta fazla tecrübesi olmamasına rağmen Parti çalışmalarını ve hiyerarşisini çok iyi bilen ve en eski Ak Partililerden biri olan İl Başkanı İlyas Akmeşe Beyefendi sanırım almış olduğu sorumluluğun bilincindedir ve 2019 seçimlerinde Ak Partinin Edirne’de başarılı olabilmesi için elinden ne geliyorsa yapacaktır.

Yapmalıdır da.

Ona verilen değerin ne anlam ifade ettiğini bilmesi gerekir.

Geçmişte yaptığı gibi partisini ve adayını küçük görerek; “şu kadar oy alsınlar göreyim, ancak bu kadar oy alabilirler” gibi iddialara girmek yerine adayının ve partisinin başarısını arttırıcı çalışmaların en ön safında yer almalıdır.

Bu konuda takipçi olduğumu ve iletişim halinde olduğum eski dostlardan bazılarını olumsuz haberlerle üzmeyi hiç arzu etmediğimi belirtmek isterim.

Ak Parti her ne kadar 2002 den bu yana her seçimde oylarını arttırarak büyüdüğünü gösteriyor olsa bile seçim zaferi yaşayamadı bu güne kadar.

Kaldı ki, bu seçimler ayrı bir önem taşıyor.

Genel Başkanları yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın yeniden seçilememesi için birçok ittifaklar ile mücadele etmek durumunda kalınacak.

Bana ve herkese göre Reisin seçilememesi demek Ak Partinin çöküşünün başlangıcı demektir.

Türkiye’de değil Dünya Siyasetinde bile üç seçimde oylarını arttırarak İktidar olma başarısı gösteren bir siyasi parti şu an için yok benim bildiğim.

Bu başarı örgütlerin çalışmasından çok Genel Başkanın zekâsı, duruş ve tavrı ile kararlılığının eseridir.

Bunu hiç kimse inkâr edemez.

Ve Edirne gibi birçok İlimizde alınan oyların büyük bölümü Reisin oylarıdır.

Ben her zaman söylediğim gibi yine tekrar ediyorum; 2019 seçimlerinde Reisin oylarına güvenmeyin ve kendi çabalarınız ile partinizin oylarını arttırın ki artık size; “Miras yedi” demesinler.

Şu anda İYİ Partiye sempati duyanların seçime girememeleri halinde Ak Partiye yönlendirilmesi için daha şimdiden seferberlik başlatılmalıdır.

Türkiye’de ve Edirne’de bu partiye sempati duyanların kendi partilerinde koptuklarını ve soğuduklarını unutmamak ve ona göre bu insanlara sıcak kucak açmanın büyük yararlar sağlayacağını bilmek gerekir.

Akıl hocalığı yapacak halimiz yok ama her Parti yönetimleriyle olduğu gibi bu partinin yönetimiyle de dostane ilişkiler içinde olmayı görev addediyorum ve başarılar diliyorum.

Hayırlı olsun.

 

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Fiyatlar şaşırtıyor!

Fiyatlar şaşırtıyor!

Tema Tasarım | Osgaka.com