Ana Sayfa Kültür & Sanat 10 Kasım 2017 103 Görüntüleme

“Atatürk’e Saygı” resim sergisi

Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında Atatürk resimlerinden oluşan sergi açtılar.

ATATÜRK’E OLAN MİNNETTARLIKLARINI GÖSTERMEK İSTEDİLER

Resim öğretmeni İbrahim Küçükerdem yönetiminde yaklaşık bir aylık süreçte hazırlanan sergideki eserleri öğrenciler ekip çalışması şeklinde öğle arası ve teneffüslerde yaparken, resimleri ile Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’nin Atatürk’e olan minnettarlığını ve saygısını göstermek istediklerini dile getirdiler.

18 ATATÜRK RESMİ YENİDEN HAYAT BULDU

Atatürk’ün fotoğrafları ve sözlerinin hedef edinildiği resimler; karakalem, renklendirilmiş karakalem ve sulu boya tekniği ile yapılırken toplam 18 Atatürk resmi Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yorumu ile yeniden hayat buldu.

17 KASIM’A KADAR SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDE ZİYARETÇİLERİNİ BEKLEYECEK

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak tarafından açılışı yapılan serginin 17 Kasım tarihine kadar Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında, sonrasında da birer haftalık periyotlarla Tekira AVM ve Namık Kemal Üniversitesi’nde sergileneceğinin altı çizildi.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com