Ana Sayfa Eğitim, Manşet, Yerel 8 Mart 2017 204 Görüntüleme

Bahçeşehir Koleji’nin Almanca Proje Ortaklığı

EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NİN ALMANCA PROJE ORTAKLIĞI

Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu Almanca öğretmeni Elif Karaca’nın 6’ncı sınıf öğrencileri ile Polonya’nın “ Gimnazjum nr 9 im. Powstanców Wielkopolskich w Bydgoszczy“ okulu ile yürüttüğü “Deutsch lernen macht Spass“ “Almanca öğrenmek eğlencelidir” isimli proje tüm hızıyla devam ediyor.

İlk olarak E-twinning portalında başlayan ortaklık öğrencilerin birbirlerine gönderdikleri kendilerini tanıtan mektuplar ile devam ediyor.  Bu mektuplar ile öğrenciler Polonya’da onlar gibi ikinci yabancı dil olarak Almanca gören öğrencileri ve onların kültürlerini Almanca dili ile tanıma imkânı buluyor.

Almanca öğretmeni Elif Karaca, “Projemize öğrencilerin kendi düşünceleri ve yaratıcılıklarını ortaya koyan mektuplarla başladık. Büyük bir heyecanla da Polonya’dan gelecek olan mektupları bekliyoruz. Bundan sonraki aşamalarda öğrenciler kendileri, aileleri, yaşadıkları çevre gibi konularda özgün çalışmalar yaparak projeye devam edecekler. Bu sayede yurtdışındaki yaşıtları ile eğlenceli bir paylaşımda bulunmanın yanında Almanca dili için temel bilgileri içeren bir öğrenme ortamında bulunup, başka bir ülkeyi ve kültürünü tanıyarak kültür çeşitliliğine katkıda bulunacaklar.” dedi.

Okul Müdürü Mahmut Boztürk, projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiğini belirtti.

 

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com