Ana Sayfa Manşet, Yerel 26 Şubat 2016 189 Görüntüleme

“Balkanlarda Alevilik” Sempozyumu

“Balkanlarda Alevilik”Sempozyumu 27 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 11.00’de Uzunköprü Yeniköy Mahallesinde bulunan Zübeyde Hanım Kadın Faaliyet Evi’nde düzenlenecek. 27 Şubat 2016 Cumartesi günü Anadolu ve Balkan coğrafyasının inanç önderlerinden olan Seyyid Ali Sultan yurt dışından ve yurt içinden konunun uzmanı bilim insanları tarafından farklı yönleri ile ele alınacak.
Sempozyuma; Cem Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Hayati DOĞAN, Prof. Dr. Engin BEKSAÇ, Araştırmacı Gazeteci Yazar Ayhan AYDIN, Araştırmacı Yazar Doktor Dursun GÜMÜŞOĞLU, Yunanistan Seyyid Ali Sultan Dergah Başkanı Ahmet KARAHÜSEYİN, Baş Dede (Yunanistan) Mehmet KOÇ, Trakya Balkanlar İnanç Önderi Mustafa ÇETİN, Yunanistan Seyyid Ali Sultan Dergahı Avukatı Av. Ayşe KARAHÜSEYİN, Bulgaristan Kırcaali Cem Vakfı Başkanı Mustafa Ali MUSTAFA ve Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN katılacaklar.

Bu sempozyumda Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan’da yaşayan Seyyid Ali Sultanlı inanç önderleri de bir araya gelecekler.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com