Ana Sayfa Yazar 29.12.2017 76 Görüntüleme

BAŞKAN GÜRKAN’IN 2017 DEĞERLENDİRMESİ…

Belediye Başkanı Recep Gürkan 2017 yılının bitimine iki gün kala bir basın toplantısı yaparak uğurlamaya hazırlandığımız eski yılı Edirne Belediyesi açısından değerlendirdi.

Seçim öncesinde Edirne halkına dağıttığı broşürler ile yapacaklarını anlatan ve yapma sözü veren Başkan, bu vaatlerinin birçoğunu yerine getirmenin onur ve gurunu yaşadığını söyledi.

Dolayısıyla 2017 yılının Edirne Belediyesi açısından verimli ve bereketli bir yıl olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, halkımız bunları görüyor elbette ama bazıları hala kişisel egoları nedeniyle bunları görmezden geldiğini ve kötü göstermeye çalıştıklarını söyledi.

Edirne’nin içme suyu konusundaki sorununu çözdüklerini ifade eden Gürkan, Kayalıdan getirilen suyun çok modern bir arıtmadan geçerek evlere gönderildiğini söyledi ve bunun parasını şu anda devlete borçlanan Edirne Belediyesi dolayısıyla Edirne halkı ödeyecek dedi.

Katı atık depolama merkezinin yılların kanayan yarasını ortadan kaldırmak adına çok önemli bir kazanım olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan, bazılarının 20 yılda yapamadığını başarmış olmaktan ve Edirne halkını bu kötü ve sağlıksız görüntü ve oluşumdan kurtardığımız için de ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi.

Eski Elektrik fabrikasını onararak Modern bir Nikâh salonu ve Kültür merkezi haline getirdiklerini belirten Başkan Gürkan, burasının yıllarca tinercilerin ve her türlü kötülüğün yapıldığı bir yer olarak yanına dahi yaklaşılmaktan korkulan bir yer olduğunu ama şimdi imrenilecek bir yer olduğunu ifade etti.

Burasının aslında olmadığı kesin verilere dayanmasına rağmen hala yatır olduğu gerekçesiyle Kamulaştırılma yoluna gidileceğini haberini duyduklarını söyleyen Başkan, burası Edirne halkının malıdır kimse zorla burasını kamulaştıramaz ama buraya 100 milyon lira bedel ödenir ise biz buna razı gelebiliriz diyerek buradan gelebilecek gelirler ile Edirne ye başka yatırımlar yapma olanağı sağlanabileceğini ima etmeye çalıştı.

En önemli sorunların başında gelen Alt yapı sorununun had safhada olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan, şu anda ihalesi de yapılmış olan alt yapıya başlanacağını ve herkesin siyasi açıdan zarar görme olasılığı olan bu tür işlerden kaçarken kendisinin akılsız başkan olmaya razı olacağını ve çekinmeden kazmayı vuracaklarını söyledi.

Bana göre de büyük cesaret aslında.

Seçim dönemine giriliş aşamasında olan Türkiye de birçok belediyenin üst yapılar ile uğraşarak süslemeler ile vatandaşın gözüne hoş görünmeye çalışmasına rağmen Başkan Gürkan’ın cesaretle alt yapıyı ele alması bir anlamda hem kendine olan güvenini hem de Edirne halkına olan güvenini gösteriyor bana göre.

Başkan Gürkan toplantısının sonunda yeni yılın da Edirne’ye ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dileyerek gazetecilerin çeşitli sorularını cevaplandırdı.

 

 

 

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

RECEP GÜRKAN VE SÜLOĞLU…

RECEP GÜRKAN VE SÜLOĞLU…

Tema Tasarım | Osgaka.com