Ana Sayfa Yazar 15.11.2017 214 Görüntüleme

BAŞKANIN BASIN TOPLANTISI…

Belediye Başkanı Recep Gürkan dün yapmış olduğu basın toplantısında çok önemli ve hayati bir konuyu gündeme koymuş.

Asansörlerin kontrolünde görülen aksaklıklardan doğacak tehlikeler nedeniyle mühürlenme aşamasına gelindiğini ve bu konuda kimsenin gücenmemesi gerektiğini söyledi.

Makine Mühendisleri Odasının yapmış olduğu kontrollerde önemli sayıda kırmızı etiketli yani kullanılması tehlikeli görülen asansörlerin bile kullanıldığını, bu konuda yaşanacak bir felaketin manevi sorumluluğunu taşımanın güç olduğunu vurgulayarak artık kırmızı etiket konulan asansörlerin mühürlenerek hizmetten men edileceğini ifade etti.

Çok yerinde doğru bir karar elbette.

İnsan sağlığı her şeyden önemli.

Allah muhafaza bir olumsuz durumda insanların hayatını kaybetmeye varan tehlikeler yaşanabilir.

Başkanında dediği gibi bunun sorumlusu olmak her yönden büyük yük ve vebal.

Aslında biz görevimizi yapmıyoruz.

Kırmızı etiket konmuş olan yani kullanılması sakıncalıdır raporu verilmiş olan bir asansöre binmememiz ve hemen Belediyeye veya Makine Mühendisleri Odasına bildirmemiz gerekir.

Ama nerde?

Boş verciyiz ya ezelden.

Bir şey olmaz canım der ve bineriz günlerce hatta aylarca.

Başkan son noktayı koydu ve bu günden itibaren alınan bu hayati kararı hemen uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Aslında müjdeledi çünkü bir felaket yaşanmadan tedbir almak gibi bir girişim bu.

Basın Toplantısının ana konusu buydu ama her toplantıda olduğu gibi başka önemli konulardan da bahsetti Başkan Gürkan.

Örneğin; Sayın Kılıçdaroğlunu Edirne ziyaretini değerlendirerek Genel Başkanın Edirne’den çok olumlu intibalar ile ayrıldığını ve kendisini tebrik ettiğini söyledi.

Hatta Genel Başkanın gelecek dönemdeki projelerini de sorduğunu kaydeden Gürkan gerek seçim gerekse de çalışmalar ile ilgili bilgilendirmeler yaptığını söyledi.

Zaten Genel Bakan da basının ve kamuoyunun önünde 2019 seçimlerinde partisinin Edirne adayı olduğunu açıklamıştı.

Başkan memnun ve mutlu tabiî ki.

Üç buçuk yılda beş proje hayata geçirdiğini bir kez daha ifade ederken, “benden öncekilerde görev yaptıkları her yılda bir önemli proje hayata geçirmiş olsalardı herhalde çok önemli işler başarmış olurlardı” diyerek geçmiş döneminin hizmet kısırlığını da ifade etmiş oldu.

Eski Vali Konağında faaliyetini sürdürmekte olan Kadın Merkezinde Edirne Akademi isimli bir eğitim sisteminin faaliyete sokulduğunu da belirten Başkan Gürkan, burada Edirne halkına ve personele önemli konular içeren seminerler verileceğini ifade etti.

Sorulan bir soru üzerine Kırkpınar Ağası ile ilgili susma hakkını kullandığını ve konuşmayacağını belirten Başkan daha sürenin bitmediğini ve olumlu düşündüğünü vurguladı.

Hürriyet Gazetesinden bir ekibin kendisi ile bir söyleşi için burada olduğunu belirten Başkan Gürkan’ın moralinin yüksek ve neşeli olduğu gözlerden kaçmadı.

Kolaylıklar diliyorum Başkanımıza…

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com