Ana Sayfa Eğitim, Kültür & Sanat 24 Kasım 2017 118 Görüntüleme

Beykent Okulları 10. Sınıf Öğrencileri EDİKAB’ı Gezdi

Özel Edirne Beykent Koleji ve Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü  Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerini ziyaret etti.

Öğrenciler, Coğrafya ve Kimya derslerinde gördükleri geri dönüşüm konusunu pekiştirmek ve bilgileri kalıcı hale getirmek amacıyla Edirne’de yeni açılan EDİKAB Birliğini rehberler eşliğinde gezdi.

Edirne’nin çöp sorununa son verecek olan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerinde öğrenciler, çöpün ayrıştırılması, sıkıştırılması, ürettiği gazdan elektrik üretimi konularında bilgileri uzmanlardan aldılar. Sızıntı sularının arıtılarak derelere deşarj edilmesi, organik çöplerin ayrıştırılarak doğal gübreye dönüştürülmesi ve ambalaj atıklarının ayrıştırılması aşamalarına ait bölümleri gezerken öğrenciler, kaliteli çöp ve kaliteli yaşam arasındaki bağı daha net bir şekilde görmüş oldular.

Geziyi düzenleyen Coğrafya Öğretmeni Filiz KIZILYAPRAK: “Şehrimizi çöplük sorunundan kurtaracak olan bu projeyi bize tanıtan ve doğayla uyumlu yaşam konusunda bizi bilgilendiren EDİKAB çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com