Ana Sayfa Eğitim, Manşet 11 Eylül 2017 96 Görüntüleme

Beykent Ortaokulu Doğal Yaşam Kampında!

Edirne Beykent Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve okul idaresi rehberliğinde Pınarhisar Evciköy Barajı’ nda kamp düzenledi. İki saatlik yolculuğun ardından Pınarhisar’ daki kamp yerine varıldıktan sonra kamp yerine yerleşen öğrenciler, önce alanın temizliğini yaparak çadır kurdular. Kamp ateşi için gereken odunları öğretmenleri rehberliğinde toplayan öğrenciler, yakılan kamp ateşinde pişirdikleri yemekleri yedikten sonra yürüyüş yaptılar. Yürüyüşten sonra ateş başında keyifli sohbetler yapılarak güneşin doğuşuyla herkes yeniden kamp ateşininin etrafında toplandı.
Kahvaltının ardından yapılan yürüyüş sonrası eşyalar ve çadırlar toplandı. Yıldız Dağlarının en yüksek yerlerine çıkılarak muhteşem Trakya manzarasını seyreden öğrenciler, bölge hakkında da bilgi sahibi oldular. Doğada geçirilen iki güzel günün ardından öğrenciler, heyecan dolu tadına doyulmaz anlar yaşayarak kamp yerinden ayrıldılar.
Okul Müdürü Yusuf Taylan KIZILYAPRAK: ” Öğrencilerimiz doğal yaşamı daha yakından tanımalılar ve doğal güzelliklerimizin neler olduğunu bilmeliler. Doğal yaşama saygı duyan ve bu mirasımıza sahip çıkacak nesiller yetiştirmeye özen göstereceğiz. Etkinliğimizde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, onları bu duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. ” dedi.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com