Ana Sayfa Eğitim 4 Aralık 2017 57 Görüntüleme

Beykentli Öğrenciler Üniversiteleri Gezdi

Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi, 01 Aralık 2017 Cuma günü öğrencilerine hedefleyebilecekleri üniversiteleri yakından tanıtmak amacı ile İstanbul’a gezi düzenledi.

İlk durak olan İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesini gezen Beykentli öğrenciler, buradaki kaynakları inceleme fırsatı buldu. Daha sonra eşit ağırlık puan türünde sınava hazırlanan 12. sınıf öğrencileri, Hukuk ve İktisat Fakültesini gezerek bu bölümlerde okuyan öğrenciler ile görüştü ve hazırlık sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi edindi. 

Gezinin ikinci durağında ise bu yıl ilk defa öğrenci alan Beykent Üniversitesi Tıp ve Diş Fakültesini ziyaret eden öğrenciler, maket hastalar üzerinde yapılan tedavileri büyük bir merakla inceledi. Sayısal alandan sınava hazırlanan öğrenciler, üniversitenin akademisyenleri tarafından verilen seminerle fakülteler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldu ve merak ettikleri soruları sorma fırsatını elde etti.

Beykent Okulları Rehber Öğretmeni Selma Özer: “Bu tarz etkinlikler, öğrencilerin meslekleri daha iyi tanımalarını sağladığı için öğrencilere hedeflerini belirlemede çok yardımcı olmaktadır. İlerleyen dönemlerde de bu tarz çalışmalar yaparak öğrencilerimizin doğru meslekleri seçmelerini sağlayacağız.” dedi.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com