Ana Sayfa Gündem 5 Aralık 2017 80 Görüntüleme

“Çalışırken Ölmek İstemiyoruz”

DİSK/GÜVENLİK-SEN İşçi Meclisleri Tekirdağ’da çalıştığı fabrikada elektrik trafosu içinde ölü bulunan meslektaşları ile ilgili bir açıklama yayımladı. 

Açıklamada özetle şunlar kaydedildi:

“Silivri’de çalıştığı fabrikanın köpekleri tarafından parçalanan cesedi bulunan Samet Çelik kardeşimizin acı akıbeti hala aklımızdayken, bir iş cinayeti haberi de Tekirdağ’dan geldi. Meslektaşımız Murat Gören çalıştığı fabrikanın elektrik trafosunda ölü bulundu. Bizler bilmekteyiz ki pek çok patron elektrik trafolarına girip sayaç okutma vb. işleri güvenlik işçilerine dayatmakta. Özel güvenlik işçilerine güvenlik harici iş yaptırmanın yasalara aykırı olduğunu bilmelerine rağmen bu dayatmaları işsizlik sopasıyla uygulamaya koymaktadırlar. Çalışırken ölmek istemiyoruz. Patronların dayatmalarına boyun eğmeyeceğiz! 

KAZA DEĞİL CİNAYET!  

Yaşadığımız bu kayıplar kaza, kader değil birer cinayettir. Patronlar kar hırsıyla bizleri ölüme sürüklemektedirler. Kapitalizmin kar mantığıyla yasalar yok sayılmakta, dizginsiz bir sömürü sistemi bizlere dayatılmaktadır. Bizler örgütlü gücümüzle kapitalizmin insanı eşya konumuna indirgeyen anlayışıyla da taşeron düzeninin köleleştirme saldırısıyla da mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Taşeron düzenini yıkana kadar mücadele edeceğiz!” 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com