Ana Sayfa Manşet, Türkiye 7 Aralık 2014 94 Görüntüleme

Çanakkale Savaşı’nın kahramanları Trabzon’da anıldı

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı sebebiyle AnadoluJet’in, Çanakkale 2015 – 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ile birlikte projelendirdiği “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri” projesi; Çanakkale, Ankara ve Kayseri etkinliklerinin ardından Trabzon’da halk ve üniversite öğrencileri ile buluştu. 
Toplumun tarihsel ve kültürel gerçeklere duyarlılığını arttırmayı hedefleyen AnadoluJet; Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel’in anlatımı ile izleyicilere Çanakkale Savaşı’nı adeta tekrar yaşatan proje kapsamında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade Kültür Merkezi’nde iki ayrı program gerçekleştirdi. Söyleşilere Trabzonluların yanı sıra Trabzon iş dünyası ile yerel ve mülki çok sayıda yönetici de ilgi gösterdi.

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin destekleri ile gerçekleşen “AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri” Trabzon etkinliğinde Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşan özel bir sergi de düzenlendi. Kapanışta ise Talha Uğurluel kitaplarını imzalayarak katılımcılarla buluştu. Ayrıca KTÜ etkinliği kapsamında yapılan çekilişle beş üniversite öğrencisi AnadoluJet’ten ücretsiz uçak bileti kazandı.

AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri’ne Trabzon’da gösterilen ilgiden dolayı çok gururlandığını anlatan Tarihçi, Yazar Talha Uğurluel, “Trabzon’da düzenlediğimiz her iki söyleşimize de halkımızın, öğrencilerin ve Trabzon iş dünyasının ilgisi gerçekten yüksekti. Salon adeta dinleyicilerle doldu taştı. Ayrıca akşamki etkinliğimizi şereflendiren Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’e, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kocaoğlu’na göstermiş oldukları ilgi için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çanakkale Savaşı’nın az bilinen öykülerinin anlatıldığı sohbetler; Trabzon’un ardından yoluna Konya ve Samsun ile devam edecek.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com