Ana Sayfa Yazar 8.01.2018 46 Görüntüleme

CHP DE 2.FEVZİ PEKCANLI DÖNEMİ…

Basında;”günlerdir tartışılan ve sonucu merakla beklenen” şeklinde ifade ile verilmiş olsada benim gibi birçok kişinin tahmin ettiği seçim sonucu gerçekleşti ve CHP İl Başkanlığına yeniden Fevzi Pekcanlı ve ekibi delegelerin oyları ile getirildi.
CHP Edirne İl Kongresi Cumartesi günü saat: 10.00’da, ETSO Konferans Salonunda başladı.
Genel Kurulun başında yaşanan heyecan daha sonra yerini sakinliğe bıraktı çünkü konuşmalar o heyecanı getiriyordu toplantıya.
Her ne kadar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konuşmasında; “CHP’de her üye her yere aday olma şansına sahiptir bunu kimse engelleyemez. Kimse bunun önüne geçme cesaretini, cüretini gösteremez. Herkesin buna hakkı vardır, anasının ak sütü gibi helaldir. Ancak partililik parti içindeki seçimlerde partililerle yarışmak değildir. Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi’nin partililiği asıl yarışı kendisi dışındaki partililerle yapandır. Onlarla mücadele eden, onlarla savaşandır.”dese de bu yarışın ve rekabetin siyasetin doğasında var olduğunu biliyordu elbette.
Keşan gurubunun iki Milletvekili ile birlikte Fevzi Pekcanlı’ya, dolayısıyla kendisine karşı cephe oluşturduğunu oda biliyordu tabii ki.
Onun şu anda CHP de siyaseti en başarılı bir şekilde uygulayan kişi olduğunu bir kez daha kanıtlayan bu sonucun elde edilmesindeki başarısı inkar edilemez.
Ve şu da bir gerçek ki;Edirne CHP sinde Recep Gürkan şu an için büyük bir güçtür ve kiminle girerse girsin başarı onun olur.
Ben bunu bilir bunu söylerim ve “görünen köy kılavuz istemez” diye de eklerim.
Daha önce de birkaç köşe yazımda bunları yazdım aslında.
Keşan bloğunu delmenin imkanı yoktur ama Uzunköprü ve Havsa’yı dağıtmanın mümkün olacağını ve oralardan oylar alacağını belirtmiştim.


İpsala Başkanını, Uzunköprü Başkanını ve Başkanın danışmanı Atalay’ı Kurultay Delegeliğine koymak sanırım siyasi aklın gereği bir çalışmadır.
İşte bunlar seçim kazanmada en büyük etkenlerdir.
Artık şunu çok iyi anlamak gerekir ki; bu partide bir şeklide hizmet etmiş ve emek harcamış insanlar taraf olmaktan çok birleştirici ve toparlayıcı çalışmalar içinde olmalılar.
Ben daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Fevzi Pekcanlı bunu hak ediyordu.
Bakın bir yazımda ne demişim;
“””CHP İl Başkanlığına 2 yıl önce seçilen Pekcanlı, CHP Edirne İl Teşkilatına bina kazandırmanın yanında, referandum da %70 oy ile en başarılı İller arasına girdi.
Elbette kendisinin her zaman yanında olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın bu başarıda önemli katkıları olmuştur.
Onun için Fevzi Pekcanlı iki yıllık görev süresinde başarılı bir İl Başkanı sıfatını ana sütü kadar helâlından hak etmiştir.
Keşke böyle başarılı yönetimler sergileyen ve takdir gören insanların görevlerine devam etme hakları olsa.
Ama demokrasi diyoruz ve yarışın mevcudiyetini hatırlıyoruz doğal olarak.
Başarılı bir İl Başkanının yapılacak olan seçimlerde aday olmasından daha doğal bir durum yoktur. Fevzi kardeşim de görevinde başarılı olmuş ve partisine önemli kazanımlar sağlamıştır. Bunu söylerken kendisinden önce görev yapan Başkan Oktay Bozkurt’un başarısız bir dönem geçirdiğini ve partisini büyütmek yerine küçülttüğünü söylemek istemiyorum elbette. Herkeste çok iyi biliyor ki Bozkurt ve ekibi de partiyi büyütmek, oy oranını yükseltmek adına önemli başarılara imza atmıştı ve Türkiye birincilikleri yaşanmıştı.””””
Hayırlı olsun.

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Seçim sonucu ne olur?

Seçim sonucu ne olur?

Tema Tasarım | Osgaka.com