Ana Sayfa Yazar 4.12.2017 128 Görüntüleme

CHP DE İLÇE SEÇİMLERİ BAŞLADI…

Geçtiğimiz günlerde CHP Edirne İl Örgütünden yapılan açıklamaya göre geçen Ağustos ve Eylül aylarında köy ve mahalle delegeleri ile ön seçim delegelerinin yapıldığı ve ilçelerin kongrelerine start verileceği belirtilmişti.
Belirlenen seçim takvimine göre 2 Aralık’ta Havsa ilçesi ile başlayacak olan ilçe kongreleri 10 Aralık’ta Edirne merkez ilçe başkanlığı seçimi ile bitirecek.
Pazar günü kaleme aldığım bu yazımda Cumartesi günü gerçekleşen Havsa İlçe seçiminden bahsetmek mümkün olacak ama yazıyı yazdığım saatlerde başlayan Uzunköprü İlçesi seçiminden maalesef bahsetmem mümkün olamayacak.
İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın yaptığı açıklama ile duyurduğu seçim takvimine göre;“2 Aralık günü Havsa İlçemiz 3 Aralık günü Uzunköprü İlçemiz, 5 Aralık günü Meriç İlçemiz, 6 Aralık günü İpsala İlçemiz, 7 Aralık günü Lalapaşa İlçemiz ,8 Aralık günü Enez ve Süloğlu ilçelerimiz, 9 Aralık günü Keşan İlçemiz 10 Aralık günü Merkez ilçe başkanlığımız ilçe kongrelerini yapıp yönetimlerini belirleyecek.” denmişti.
Başka bir değerlendirme yazımda onuda kaleme alırız elbette.
Delege seçimleri sonrasında Havsa da bir basın açıklaması yapmak üzere bir araya gelen İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İlçe Başkanı Hasan Özel, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Başkan adayı Hüseyin Özden yaklaşan ilçe başkanlığı seçimi hakkında basın açıklaması yaptıklarında mevcut Başkan’a yakınlığı ile bilinen Milletvekili Okan Gaytancıoğlu konuşmasında ;”CHP üyeleri bilinçlidir, fikri vicdanı hür kişilerdir.Kendi iradeleri ile oy verirler, kimsenin etkisi altında kalmazlar”demişti.
Seçim ile ilgili hiçbir bilgim olmadığı için Gaytancıoğlu’nun dilek ve temennisinin gerçekleşip gerçekleşmediğini bilemiyorum.

Çünkü siyasette her an her şeyin değişmesi mümkündür.
Tebrik ediyoruz kendisini.
Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin’in sevip saydığı ve değer verdiği Hasan Özel’e karşı aday olan Hüseyin Özden’in İlçe Başkanı olmasına sevindiğini söylemek doğru olur mu bilemiyorum.
Recep Gürkan’ın yanında olmaya çalışan ama Okan Gaytancıoğlu’nu da yok saymayan bir siyaset izleyen Başkan Oğuz Tekin’in gelecekte önemli görevler üsleneceğini tahmin etmekte zor değil sanırım.
CHP de İlçe seçimlerinin en önemlilerinin Uzunköprü ve Keşan İlçe seçimleri olduğunu eskiler çok iyi bilirler.
Bilhassa Keşan daha Başkan Gemici zamanından başlayan bir noktaya vurma ve blok oluşturma prensibi ile İl teşkilatlarının belirlenmesinde söz sahibi olmuştur.
Tabii ki herşey hesap işi.
İl Başkanlığı seçimi başta olmak üzere 2019 veya öne alındığında daha da erken bir zamanda yapılma olasılığı olan seçimlerde adaylık düşünenlerin kişi yada taraftar gruplarının vereceği kararlar bir anlamda Edirne CHP sinin kaderini de belirleyecektir.
Seçimler ile ilgili daha bir kaç yazımız olacağı için yapılacak olan seçimlerin neticeleri ve yaşanan gelişmeler ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaşma imkanım olacak tabiiki.
Hayırlı ve uğurlu olması dileklerimle.

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Siyasetçi hastalığı!!!

Siyasetçi hastalığı!!!

Tema Tasarım | Osgaka.com