Ana Sayfa Edirne, Siyaset 6 Ocak 2018 346 Görüntüleme

CHP Delegesi ‘Pekcanlı’ dedi

Bugün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası büyük toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen CHP Edirne İl Kongresinde Başkan Fevzi Pekcanlı güven tazeledi.

Divan Başkanlığını Sakarya Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un yaptığı kongrede Fevzi Pekcanlı ile Bülent Varel Başkanlık için yarıştılar. 598 oyun kullanıldığı ve 1 oyun boş çıktığı seçimlerde oyların 374 ünü alan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın desteklediği Pekcanlı yeniden CHP Edirne İl Başkanı oldu. CHP Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan ile birlikte Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve eski milletvekillerinden Nejat Gencan’ın  desteklediği Bülent Varel ise  223 oy alarak yarışı kaybetti.

Kongreye, Divan Başkanı seçilen CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un hararetli konuşması damga vurdu. Konuşmasına  “Edirne düşerse Türkiye düşer. İyi ki ayaktasınız. İyi ki umut veriyorsunuz” diyerek başlayan Özkoç’un hedefinde Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Erdoğan’a seslenerek, “sen ve senin kurmak istediğin düzenden tek bir Cumhuriyet Halk Partili korkmayacaktır” dedi.

CHP İl Kongresinde yapılan konuşmalar sırasında Belediye Başkanı Recep Gürkan ile eski Milletvekili Nejat Gencan arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşanması dikkat çekerken, oldukça yoğun bir katılımın olduğu, bazı partililerin salona giremedikleri gözlendi.

Pekcanlı’nın Yönetim Kurulunda; İlkay Arnavut, Ceyda Atasayarlar, Recebiye Atik, Tuncay Aytin, Cengiz Başyurt, Nurten Çalışkan, Bahar Elibol, Mehmet Er, Cenk Ergüden, Samet Kahraman, Emine Kahyalar, Fevziye Kirezci, Murat Milon,  Sadettin Sarıgül, Özge Sazara, Rasim Şahin, Asım Uyguner, Engin Yağcılar, Aslıhan Yavuz ve Abdullah Yeşen yer aldı.

 

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com