Ana Sayfa Yazar 9.01.2018 147 Görüntüleme

CHP SEÇİMİNİN ARDINDAN

Yanlış bilmiyorsam CHP de Mayıs ayında başlayan seçim maratonu geçtiğimiz Cumartesi günü İl Başkan ve Yönetiminin seçimi ile sona erdi.

Mevcut başkan Fevzi Pekcanlı büyük fark atarak kazandığı İl Başkanlığı görevindeki çalışmaları ile beğenildiğini ve yeniden görev tevdi edilen Başkan olarak takdir edilen biri olduğunu da kanıtlamış oldu.

Dünkü yazımda kutlayıp başarı dilemiştim ama bir kez daha tebrik etmek yanlış olmaz herhalde.

Esas çalışmalar ve mücadele şimdiden sonra olacak aslında.

2019 seçimlerinde Edirne’de CHP yi yönlendirecek ve yönetecek yönetim olarak büyük sorumluluk taşıyacaklar.

Zor bir seçim dönemi yaşanacak Ülkede ve Edirne’de.

Her ne kadar Edirne ve Trakya bu güne kadar CHP nin en yüksek oy aldığı yer olsa da bilhassa Cumhurbaşkanlığı seçimi 50+1 oy potansiyelini gerektirdiği için çalışmalar eskiye oranla fazla olmak mecburiyetinde.

Taze bir güç olarak gösterilen ve tüm partilerden oy alacağı söylenen İYİ partinin büyük olasılıkla seçimlere katılamayacak olması işi biraz daha zorlaştıracak gibi.

İktidar Partisi Ak Partiden oy alma olasılığının yanı sıra CHP den de oy alma imkânı bulunan bu partinin seçimlere giremeyecek olması Cumhurbaşkanlığı için yapılacak olası bir birlikteliği de yok etmiş olacak.

Bu nedenle de CHP diğer küçük partiler ile ittifak kurma girişimlerini de başlattı zaten.

Edirne de CHP cephesinde her ne kadar hiçbir şey yokmuş gibi davranılmaya çalışılıp mağlubiyeti hazmetmiş gibi görüntüler verilmeye çalışılsa ve söylemler ifade edilmeye çalışılsa da, durumun o kadar süt liman olduğunu söylemek mümkün değil.

Kızgınlıklar kırgınlıklar hala hoş olmayan söylemlerin dillendirilmesine vesile olabiliyor.

Ne demişti seçimde Milletvekili Okan Gaytancıoğlu;“Sandıktan kim çıkarsa çıksın kazanan CHP olacaktır. Hep birlikte CHP iktidarı için omuz omuza çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek: Halkı yoksulluktan kurtarmak için, başı dik sırtı pek bir ülke olmak için, kendini adamak demektir. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim”, demektir.

Ama siyasette olmuyor işte istenildiği gibi.

Kaybeden daima kazanan ile ilgili bir şeyler söylemek ve onun başarısını gölgelemek için bazen olmayan bazı iddialar dahi atılabiliyor.

“Kazanan CHP oldu” demek o kadar kolay olmuyor ne yazık ki.

Diğer vekil Erdin Bircan ne demişti konuşmasında;“CHP olmak demek Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeye demokrasiyi getiren partidir.”

Mustafa Kemal Atatürk olabiliyor muyuz acaba.

Tırnağı olabilir miyiz vekilim diyesim geliyor o poster aklıma geldikçe.

Neydi, kime neyi anlatmak, kime ne ders vermek istediği filan hiç ama hiç kimsenin umurunda değil.

Tek söylenen kızgınlık, öfke yanlış ve yakışıksız bir davranıştı yapılan.

Bir kere ne yeri ne de zamanıydı herkese göre.

Neyse beni çok fazla ilgilendiren bir konu olmadığı için Partilileri ile bu konuyu bir kez daha enine boyuna müzakere edip açıklama yapması yeterli olur sadece.

Diğer Partilerimiz ile ilgili yazılarımızda buluşmak dileğiyle.

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

RECEP GÜRKAN’A DUA EDİYORLAR

RECEP GÜRKAN’A DUA EDİYORLAR

Tema Tasarım | Osgaka.com