Ana Sayfa Manşet 26 Ağustos 2017 100 Görüntüleme

Çocuklar tarımla tanıştı!

Okul öncesi öğrencilerine tarımla ilgili çalışmaları yerinde göstermek isteyen Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşalı çocukları Karaevli’de gerçekleştirilen Tarım ve Teknoloji Günleri fuarındaki standında misafir ederek tarım ile tanıştırdı.

İlk gün saat 11’de Petek Kreş ve Gündüz Bakımevi, 14’te ise Özel Burcugül Anaokulu öğrencileri fuara ve Süleymanpaşa Belediyesinin standına ziyaret gerçekleştirdi. 24 Ağustos Perşembe günü saat 11’de Ana Kucağı Kreş ve Gündüz Bakımevi, 14’te Şehit Öğretmen Neşe Alten Anaokulu öğrencileri fuar alanında olarak etkinliklere katıldılar. Ayrıca özel eğitim alan öğrenciler de sosyal becerilerini geliştirme imkânı buldular.

ÇOCUKLARA HEDİYELER DAĞITILDI

Çocukları tarıma çekmek ve tarımın geleceğini sağlamak adına minik çiftçilere boyama kitabı, geri dönüşümü ve plastik torba kullanımını azaltmak adına pazar filesi ve çeşitli hediyeler dağıtan Süleymanpaşa Belediyesi Tarımsal Destek ve Danışma Birimi, ayrıca çocuklarla birlikte çim adam yaptılar.

SÜLEYMANPAŞALI MİNİKLER PALMİYE TOHUMU EKTİ

Süleymanpaşa Belediyesi standına gelen minik ziyaretçiler palmiye ağacı tohumu ekimi etkinliğine de katıldı. Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, ayrıca eski zamanlarda kullanılan tarım aletlerini de öğrencilerle tanıştırdı.

Etkinliklerin ardından çeşitli stantlarda öğrencilere hayvancılıkla ilgili de bilgiler verildi.

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com