Ana Sayfa Manşet, Yerel 20 Ocak 2016 177 Görüntüleme

Demirkıran; Trafik Sigortası can yakıyor

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran zorunlu trafik sigorta ücretlerinin çok yükseldiğini söyleyerek, gerek ticari araç kullanan esnaf gerekse özel araç sahipleri bunun altından kalkamaz, dedi.

Sigorta şirketlerinin yabancıların eline geçmesinin büyük risk olduğunu söyleyen Demirkıran, sigorta piyasasının yüzde doksanını elinde bulunduran yabancıların birlikte hareket etmesi araç sigorta piriminim geçen yıl tam dokuz kez zamlanmasına yol açtı. Zorunlu trafik sigorta primlerinde yapılan artışın sadece taksici, minibüsçü, otobüsçü ve kamyoncu esnafını değil özel aracı olan her vatandaşı da mağdur etti, dedi.

Demirkıran açıklamasında, Yasa gereği yapılması zorunlu olan trafik sigorta primlerinin adaletli ve vatandaşın bütçesini sarsmayacak makul bir fiyata çekilmesi büyük önem taşımaktadır. İstatistikler sigortasız araç sayısının büyük oranda arttığını gösteriyor. Sigortasız araçların karıştığı kazalar büyük mağduriyetlere sebep olacaktır. Sigorta şirketlerinin uyguladığı akıl almaz, imkân yetmez zamlara bir sınır getirilmelidir.”

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com