Ana Sayfa Kültür & Sanat 23 Kasım 2017 103 Görüntüleme

Edirne ve Keşan Kipa AVM’lerde çocuk şenlikleri

Bu hafta sonu Edirne ve Keşan Kipa AVM’lerde birbirinden eğitici ve eğlenceli şenlikler çocuklarla buluşacak. 25 ve 26 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ‘Akıl Oyunları’ ve ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenlikleri ile minik ziyaretçilerine unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

25 Kasım Cumartesi günü 15.00 – 17.00 saatleri arasında, birbirinden eğitici 4 farklı yarışma içeriği ile ‘Akıl Oyunları Şenliği’ düzenlenecek. 5 – 12 yaş arasındaki çocukların kıyasıya mücadele edeceği yarışmalarda mantık ve strateji becerileri ön plana çıkacak. Eğlenirken öğrenen çocuklara etkinlik sonunda oynadıkları oyunlar hediye edilecek.

26 Kasım Pazar günü saat 15.00 – 17.00 saatleri arasında ise unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının çocuklar tarafından yeniden hatırlanması amacı ile ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ gerçekleşecek. Halat çekme, halka geçirme, mumyalama ve çuval yarışı gibi bir çok eğlenceli grup oyunlarının oynanacağı keyifli etkinliğin sonunda yüz boyama ve sosis balon dağıtımı gerçekleşecek.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com