Ana Sayfa Manşet 11 Ocak 2018 87 Görüntüleme

Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odasından Duyuru

“Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak, Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı Mali Destek Programı kapsamında Sosyo- Ekonomik Kalkınma başlığında  Ajansa sunmuş olduğumuz ‘’ Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’’ isimli  projemiz uygulamaya değer bulunarak desteklenmiştir.

Konfeksiyon Alanında “Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi’’ isimli proje kapsamında 20 dikiş makinesi, 1 kompresör, 2 adet ütü , 8 adet overlok makinesi ile dikiş atölyesi oluşturarak kalifiye dikiş elemanı yetiştirmek üzere kurslar düzenledik. Şimdiye kadar 178 adet kursiyerimize dikiş dikmeyi öğreterek   büyük çoğunluğu iş hayatına kazandırdık.. Böylece Edirne de ki  işsizlik oranını azaltmak da küçük payımızın olması bizleri mutlu etti.

23.05.2015 tarihinde Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak, Edirnelilerin ve Edirne’ ye gelen misafirlerimizin de beğenisini kazandığımızı umduğumuz kültür ve sanat hizmeti vermek istedik. Amacımız Edirne de ki eski gelenek ve göreneklerimizi misafirlerimize tanıtmaktır. Eski geleneklere göre Arasta çarşısının orta bölümünde  dua kutbesi olarak bilinen yerde,  çarşı esnafının toplanarak doğru iş yapacaklarına dair dua ederlermiş. Bizde bu geleneği  yaşatmak ve yaşamak istedik sonrasın da  şerbet ikramı yaptık  gün içerisinde Edirne’mizin iki noktasında Eski Cami önünde ve Ali Paşa Çarşısının orta kapısının girişinde Mehteran Takımının görkemli gösterilerini izleterek  aynı zamanda tüm kapalı çarşılarımızda yine gün boyu Edirne’nin gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarından oluşan resim sergisini  izleme imkanı sunduk. Esnafımız ve Edirne’ ye gelen misafirler tarafından beğenilmesi ile  gururlandık.

Ayrıca KOSGEB  kredilerinden üyelerimizi  haberdar ederek  gereken işlemleri de üyelerimizin talepleri  doğrultusunda odamız tarafından gerçekleştirip üyelerimize  yardımcı olmaya çalıştık.

Üyelerimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz diğer bir konu olarak esnafımızın müşterilerine küçük meblağlara dahi taksit imkanı sunabilmesi idi.  Bu bağlamda 2 adet banka ile sözleşme yaparak Bankaların post makinelerini üyelerimizin menfaati olacak şekilde kullanabilmesi idi  Bankaların ,  esnafımıza  fayda sağlayacak şekilde post makinesi kullanım fırsatı   sunmalarını sağladık.”

 

Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

HAKAN FINDIKLI

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com