Ana Sayfa Manşet 9 Ocak 2018 52 Görüntüleme

Edirne Valisi Özdemir’in Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

Halkın doğru haber alması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan gazeteciler, dünyanın en zor mesleklerinden birini icra etmektedirler. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir görevi üstlenen gazeteciler, vatandaşların eksiksiz bilgi almalarını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile iletişim kanallarının artması; haberlere daha çabuk ulaşılmasını sağlamaktadır. Sosyal medyanın etkin kullanılması iletişimi hızlandırsa da bilgi kirliliğine neden olmaktadır ki bu da basın mensuplarının işlerini kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda da zorlaştırmaktadır.

Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelerde sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Günay ÖZDEMİR

VALİ

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com