Ana Sayfa Edirne, Manşet 30 Aralık 2017 165 Görüntüleme

Edirne’de Ak Partililer Salona Sığmadı!

Bugün yapılan, Başbakan Binali Yıldırım ve bazı Bakanlarında katıldığı Ak Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresinde mevcut İl Başkanı İlyas Akmeşe tek aday olarak seçime girerken, aşırı kalabalık nedeniyle salonda yer kalmayınca yüzlerce partilinin kongrenin yapıldığı Mimar Sinan Kapalı Spor salonuna giremedikleri, yapılan konuşmaları yağmur altında ve salon bahçesine konulan led ekrandan izlemek zorunda kaldıkları gözlendi.

Divan Başkanlığını Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yaptığı Kongre’de sırasıyla Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, İl Başkanı İlyas Akmeşe ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yaptılar.

Milletvekili Rafet Sezen konuşmasında çiftçi’ye sağlanan desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Tarım Bakanına teşekkürlerini sunarken, Edirne’de birkaç köy yolu haricinde yapılmayan yol kalmadığını, salonda ki kalabalığında çiftçinin duyduğu memnuniyetin bir tezahürü olduğunu belirtti.

İktidarları döneminde Edirne’ye yapılan hizmetleri özetleyen İl Başkanı İlyas Akmeşe’den sonra konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Kılıçdaroğlu’nun son çıkarılan KHK ların önemini anlamadığını, CHP Liderinin FETÖ ve HDP ile birlikte hareket ettiğini ifade eden Başbakan Yıldırım konuşmasında ayrıca şunları kaydetti:

“Görüyorum ki Edirne 2019 a hazır. Neymiş adaları Yunanistan’a bırakmışız. Bizim hiç kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok, ama bizim toprağımızda gözü olanlara da bu dünyayı dar ederiz. Kılıçdaroğlu konuşuyor. Hadi Edirne’de, Kırklareli’nde, Tekirdağ’da suyu 1 lira yapsana. Allah’ın suyu, yap bakalım.

Edirne Kudüs ile kardeştir. İnşallah çok yakında Doğu Kudüs Filistin’in başkenti olacak, Filistin’ide bütün dünya tanıyacak. Siz değerli Edirne’lilere de bir müjde. Edirne hızlı trene kavuşacak. İnşallah 2018 in ilk aylarında hızlı tren çalışmaları başlayacak. Edirne-İstanbul arası da 1 saat 15 dakikaya inecek”

Başbakan Yıldırım konuşmasının ardından Kırklareli İl Kongresine katılmak üzere Edirne’den ayrıldı.

Edirne’de ki Kongreye; yoğun kalabalığın yanı sıra, salona girişlerde yapılan kontroller ve olağanüstü güvenlik önlemleri damga vurdu.

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com