Ana Sayfa Manşet 6 Eylül 2017 373 Görüntüleme

Gazeteci Feyzullah Aktan, “Örnek Kıdemli Vatandaş” seçildi!

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin ÇOĞAL; Yurt dışından ve yurt içinden, TC. Dışişleri Bakanlığının, Büyükşehir Belediyelerinin ve sivil toplum Örgütlerinin seçtiği ”Örnek Kıdemli Vatandaş” seçimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıklama da şunlar kaydedildi:

“TÜRYAK bu yıl Trakya Bölgesinden  örnek kıdemli vatandaş seçme onurunu,    yapmış olduğumuz başarılı  çalışmalarımızdan dolayı Edirne TEMA Vakfı İl Temsilciliğine  vermiştir. TEMA Vakfı  Edirne İl Temsilciliği olarak  bu onurlu görevi yerine getirme sorumluluğu içerisinde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda; meslek hayatında başarılı, sosyal  faaliyetlerde öncü ve lider olan , toplumun takdir ve sevgisini kazanmış ,  örnek kişilik sergileyen   çok değerli büyüğümüz duayen gazeteci Feyzullah AKTAN ‘ın ‘’ ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ’’ olarak  bölgemizi temsil etmesi uygun görülmüştür.

Yaşlıların sesi ve yaşlı haklarının en üst düzeyde savunucusu olan YAŞLILIK KONSEYİ DERNEĞİ – TÜRYAK “ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ olarak daha önceki yıllarda Süleyman DEMİREL, Hayrettin KARACA,Nihat GÖKYİĞİT,Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL, Hakkı DEVRİM,       Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN,Prof. Muazzez İLMİYE ÇIĞ ,Prof.Dr. İhsan DOĞRAMACI, Aydın BOYSAN ,Kamran İNAN  ve  Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ olmak üzere daha bir çok değerli büyüğümüz Örnek Kıdemli Vatandaş olarak  seçilmişlerdir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kudretiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.” ifadesinden hareketle TÜRYAK dil, din, ırk, milliyet ve cinsiyet farkı gözetmeksizin, dünyanın neresinde olursa  olsun tüm kıdemli vatandaşların onurlu, saygın ve bağımsız bir yaşam hakkına sahip olduklarını savunarak yaşlı hakları ve yaşlılarla ilgili sosyal politikaların oluşturulmasında ilgili tüm ulusal ve uluslararası örgütlerle ortak çalışma ve işbirliğini hedeflemektedir.

TÜRYAK yaşlıların sorunlarına çözümler üreten ve araştıran bir şemsiye kuruluştur. Bu amaçları doğrultusunda sosyal sorumluluk bilinci olan tüm ulusal ve uluslararası ortak çalışmaları önemser. Yaşamın her alanında yaşlıların hayatını kolaylaştıracak ulusal ve uluslararası düzenlemelerin çıkartılmasında aktif bir güç olmuştur.

ULU ÇINARLARA” ödülleri 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Mövenpick Otel’de  törenle verilecek . Düzenlenecek olan ödül töreninde  , İpsala pirinciyle, ilimizin yurt içi ve yurt dışı tanıtımında  katkı sunacak olan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.  Bu yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı , Büyükşehir Belediyeleri ve STK’lar tarafından seçilen  toplam 40 Örnek Kıdemli Vatandaş, ödül töreninde bir araya gelerek; ÖNDER olmanın, ÖRNEK olmanın onurunu yaşayıp paylaşacaklar…”

 

 

borsa
Etiketler:

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com