Ana Sayfa Kırklareli, Manşet 7 Eylül 2017 164 Görüntüleme

Gündoğdu’dan CHP Kuruluş Yıldönümü Mesajı

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN    ‘ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 94.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI:

“BİR ÜYESİ OLMAKTAN ONUR VE GURUR DUYDUĞUM CUMHURİYET HALK PARTİSİ; TÜM GÜÇLÜKLERE, YOKLUKLARA RAĞMEN DÖNEMİN EGEMEN GÜÇLERİNE KARŞI ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINI ZAFERLE SONUÇLANDIRAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TARAFINDAN 9 EYLÜL 1923 YILINDA KURULMUŞTUR.

CHP, KURUCUSU VE İLK GENEL BAŞKANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNDERLİĞİNDE ÖNCE ANADOLU RUMELİ MÜDAFAİ HUKUK CEMİYETİ, ARDINDAN HALK FIKRASI VE DAHA SONRA DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ KİMLİĞİ İLE ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞINI, MİLLETİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ VE DEMOKRASİYİ KURAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİ İÇİN “EZİLENLERİN VE HALKIN PARTİSİ” OLARAK HALKIMIZI KUCAKLAMIŞ VE KUCAKLAMAYA DEVAM EDECEKTİR.

CHP VE CHP YE GÖNÜL VERENLER 94 YILDIR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAĞIMSIZ, LAİK, ÇAĞDAŞ BİR DEVLET OLARAK VAR OLMASI VE GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞTI, ÇALIŞIYOR VE ÇALIŞACAKTIR.

BUGÜN ŞARTLAR NE KADAR AĞIR OLURSA OLSUN;

AMACIMIZ,

HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞI RET EDİP, İNSANA ÖNCELİK VEREN, DAHA DEMOKRATİK VE KATILIMCI BİR TOPLUM YAPISINA KAVUŞMUŞ, TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNDE EN İLERİ ÜLKELER DÜZEYİNE ERİŞMİŞ ÇAĞDAŞ BİR TÜRKİYEDİR.

AMACIMIZ,

ULUSAL DAYANIŞMA DUYGULARINI GÜÇLENDİRMİŞ, SİYASETTE VE YÖNETİMDE TEMİZ TOPLUM YARATMA AMACINA ULAŞMIŞ, YURTTAŞLIK, KARDEŞLİK, DAYANIŞMA VE BİRLİK BAĞLARINI GÜÇLENDİRMİŞ ATATÜRK’ÜN IŞIĞIYLA AYDINLANMAYA DEVAM EDEN ÇAĞDAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR.

BU DUYGULARLA;

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 94.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE BAŞTA ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM MÜCADELE ARKADAŞLARINI ŞÜKRANLA ANIYOR,

PARTİMİZE GÖNÜL VEREN VATANDAŞLARIMIZA, OMUZ OMUZA MÜCADELE VERDİĞİMİZ YOL ARKADAŞLARIMIZA SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.

GERİCİLİĞİN, TÜKENMİŞLİĞİN VE KARANLIĞIN İÇİNDEN BİR OK GİBİ FIRLAYIP BAĞIMSIZLIĞIN VE ÖZGÜRLÜĞÜN IŞIĞI OLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ,

 İYİKİ DOĞDUN, İYİKİ VARSIN… DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN…”

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com