Ana Sayfa Yazar 2.01.2018 328 Görüntüleme

İLYAS AKMEŞE İLE YENİDEN…

Ak Parti İl Başkanlığı seçimi Başbakan Binalı Yıldırım’ın da katıldığı son yılların en görkemli ve kalımlı kongresi ile gerçekleşti ve Başkan İlyas Akmeşe yeniden İl Başkanı oldu.

Yani 2019 seçimlerine Ak Partiyi Edirne’de götürecek yönetim belirlendi.

Yapılan kongrede tek aday olarak seçilen Akmeşe için onur verici bir görevlendirme olmasına karşın bir o kadar da sorumluluk yükleyen bir durum bana göre.

Çünkü 2019 seçileri bu güne kadar yapılan seçimlerden çok farklı bir seçim olacak.

Yerel seçimlerin ardından yapılacak olan Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri tüm partiler için önemli olmasına rağmen Ak Parti için daha da büyük önem taşımakta.

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için % 50+1 lik bir başarı elde edilmesi gerekiyor.

Edirne de bu başarının elde edilmesi için katkı vermek zorunda.

Her zaman olduğu gibi yine Recep Tayip Erdoğan’ın şahsi oyları ile yetinilip farklı bir çalışma sergileyerek oyların artırılmaması halinde yaşanacak akıbetten nasibini almak zorunda kalacaktır Akmeşe ve yönetimi.

Yapılacak olan seçimlerde Yerel ve Genel seçim adaylarının belirlenmesinde Akmeşe yönetiminin öngörüsü ve dahli olacaktır.

Bir dönem aday belirlemesinde yapılan yanlışlar gibi yeniden ayni hatalara düşülmesi partinin artık yorulduğu başarısızlıklara bir yenisini daha eklemiş olacaklardır ki; bu da bu yönetimin bir daha görev alma lüksünü de sona erdirmiş olacaktır.

Vicdani sorumluluğu da cabası.

Edirne artık Reisin oylarının rahatlığı ve rehaveti ile değil, o garanti oylara ilave olarak yenilerini ekleyen çalışma temposunu hayata geçiren partilileri bir araya toplayan bir yönetim olmak zorundadır.

Bu güne kadar küstürülen ve partiden uzaklaşmasına neden olunan her türlü davranıştan kaçınan ve herkesi kucaklayan bir yönetim olmak zorundadır.

Ulaşılamayan bir Başkan ve yönetiminin Ak Parti felsefesinin zıddı bir davranış olduğu bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Vatandaşa verdiği sözü tutan, tutamayacağı sözü vermeyen, kendini dev aynasında görerek insanları küçük görüp hafife alma gibi vefasız davranışlardan kaçınan, vebal ve günah altında kalmayacak davranış ve uygulamalar ile takdir toplayan bir yönetim olmak zorundadır.

Zorundadır çünkü bir Cumhurbaşkanının onayı ile tek aday olarak Edirne İlinin temsilcisi olarak tayin edilmek ödenemeyecek kadar büyük ve yüce bir lütuftur.

Zorundadır çünkü bu seçimlerde bir alternatif daha ortaya çıkmıştır.

İYİ parti CHP-MHP ve AK PARTİ küskün ve dargınlarının buluşma noktası olacaktır bu seçimlerde.

Zaten şu ana kadar bir taban yapma gayreti içinde görünen bu Partinin seçim dönemine kadar köklenmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bunun idrakinde olan bir İl Başkan ve yönetimi var gücü ile çalıştığı takdirde zorlaşan seçimleri kolaylaştırma konusunda önemli adımlar atmış olur.

Bunların yakın takipçisi olacağız elbette.

Kongreye gelecek olursak; gerçekten de bir salon toplantısı için hatırı sayılır kalabalık vardı

Aşırı derecede yağan yağmura rağmen vatandaş katılım gösterdi.

Sıkı güvenlik önlemlerini ben de dâhil birçok kişiyi rahatsız eder şekilde olmasına rağmen doğru ve yerinde buluyorum ve abartı olarak görmüyorum şahsen.

Bir Başbakanın ve çeşitli Bakanların geldiği bir kongre için alınması gereken önlemler bundan daha basit olmamalı zaten.

Başbakanın Taşeron İşçilerin kadro durumları ve Hızlı Tren müjdesi salonu heyecanlandırdı.

Salonda Uzunköprü teşkilatı tüm tribünlere fark attı ve kendini hissettirdi.

Uzunköprü İlçe Başkanının bu başarılı organizasyondaki gayret ve özverisi yansınamaz bana göre..

İlerleyen günlerde Ak Parti ve diğer partilerimiz ile ilgili birçok köşe yazlarımız ve haberlerimiz olacak elbette.

Ak Parti İl Yönetiminin başarması gereken en önemli konu, şu anda CHP yi zayıflatma şansı daha yüksek olan İYİ partinin kendi partilerini zora sokmasını engellemek.

Bu da adam gibi partiyi yönetmekle mümkün olacağına göre, iş onlara düşüyor.

Bizden söylemesi.

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Nihayet koydular!

Nihayet koydular!

Tema Tasarım | Osgaka.com