Ana Sayfa Manşet, Türkiye 26 Temmuz 2017 254 Görüntüleme

İstanbul Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi


Milli Görüşçüler düzenledikleri Kudüs mitingleriyle bir kez daha Kudüs için meydana iniyor.

Hafta sonu İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingi’yle ilgili bir açıklama yapan AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, “30 Temmuz’da Yenikapı’da yapılacak olan BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ ile bu millet, yeniden İslam âlemindeki uyanışın, dirilişin ve ayağa kalkışın fitilini ateşleyecek. Bir kez daha zalim İsrail’e en gür seda ile “haddini bil” diyecek; Kudüs’e olan sevdamızı, Mescid-i Aksa’ya olan hasretimizi haykıracağız. Dünya sussa da, Batı sırtını dönse de; biz susmayacağız, Kudüs’e sırtımızı dönmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

İriş, açıklamasının devamında “Filistin ağlarken, Kudüs’te yürekler tutsakken, Mescid-i Aksa kuşatma altındayken, Müslümanlar olarak bu yapılanlara karşı kayıtsız kalamayız. Bu pervasızlığa dur diyecek iradeye sahibiz. Güçten anlayanlara, birlikteliğimizin gücünü göstermek için pazar günü meydanda olacağız. Sen varsan; insanlığın ümidini azaltan, heyecanını sömürenlere karşı sonuç alabiliriz. Sen varsan, Ortadoğu’da doğup da Akdeniz’de ölmek zorunda bırakılan çocukların feryadına engel olabiliriz. Sen varsan, yeni bir dünya umudunu zinde tutabilir, Mescid-i Aksa’yı Müslümanların miracına yeniden vesile kılabiliriz. Gönül coğrafyamızın geleceğinde kendini sorumlu görenleri ve sorumluluğunu yerine getirmek isteyenleri şahsen mitinge bekliyoruz.” dedi.

Gerçekleştirilecek olan Büyük Kudüs Mitingi’ne bütün siyasi parti ve STK’ların da davet edildiğini belirten Abdülhamit İriş, 30.07.2017 Pazar günü saat 17:00’da İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan miting için Edirne’den de otobüs kaldıracaklarını, mitinge katılmak isteyenlerin, cuma günü saat 16:00’a kadar 0 532 592 67 13 numaralı telefonu arayarak, isimlerini yazdırabileceklerini söyledi.

 

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Edirne Belediyesi Uyardı!!!

Edirne Belediyesi Uyardı!!!

Tema Tasarım | Osgaka.com