Ana Sayfa Edirne, Manşet 6 Eylül 2017 203 Görüntüleme

Kadın Muhtarın Domuzlarla Mücadelesi!

Kadın Muhtar Özcan Meriç, YABAN TV’de domuz avları yapan usta avcı Ali Birerdinç’i, köyünde domuz avı yapmaya davet etti.

Av sezonun ikinci üveyik avını Edirne’nin Uzunköprü İlçesinin köylerinde yapan “Rastgele Ali Birerdinç” e kadın muhtardan ilginç bir çağrı geldi. 

Domuzların köyünde verdiği zararlardan bıkan kadın muhtar, çareyi YABAN TV’de domuz avları yapan Ali Birerdinç’i, köyüne davet etmekte buldu. 

Altınyazı Köyünün kadın muhtarı Özcan Meriç, Ali Birerdinç’e “ yıllardan beri bu köyde muhtarlık yapıyorum, hiçbir zaman bu kadar çok domuzla karşılaşmadık. Domuzlar evlerimizin bahçelerine kadar geliyorlar. Ne dikersek yiyorlar, kavun, karpuz, ayçiçeği, mısır, hepsine zarar verdiler. Çeltik dikemez olduk. Gelin bu domuzları lütfen avlayın. Bizi bu dertten kurtarın ” dedi. 

Uzunköprü Avcılar Dernek Başkanı Metin Yılmaz, Balkan Postası’nın kaptanı Cemil Seçkin ve Ali Birerdinç, kadın Muhtar Özcan Meriç’e, gerekli izinleri aldıktan sonra köyde bir av düzenlemeye ve köyü domuzlardan kurtarmaya söz verdiler. 

Kadın muhtar Özcan Meriç’in Ali Birerdinç’i köyüne davet ettiği bölümünde içinde bulunduğu “Rastgele Ali Birerdinç “ programı 5 Eylül Salı günü saat 21 YABAN TV ‘de yayınlandı.

Program, 7 Eylül Perşembe saat 12’de, 8 Eylül Cuma saat 16’da, 10 Eylül Pazar günü saat 12’de tekrar yayınlanacak.

 

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com