Ana Sayfa Manşet, Spor 9 Kasım 2017 281 Görüntüleme

Keşan’lı Hasan Tek, Rotterdam Maratonunda Yarışacak

Keşan’lı Hasan Tek, Rotterdam Maratonunda Yarışacak

Hollanda da her yıl Nisan ayında yapılan ve bu yıl 38. si  8 Nisan 2018  pazar günü yapılacak olan Maratonda  10 bin metrede Türkiye’yi temsilen, Hollanda Çanakkale ve Atatürk müzesi adına koşacak olan  Keşanlı Hasan Tek’ in kayıt işlemleri yapıldı ve ilk gurupta dünyanın bir çok yerinden gelecek sporcularla koşacağı kesinleşti.

Atatürk ve Çanakkale müzesi sahibi , Altın Lale organizatörü Bülent Türker yaptığı açıklamada “Hasan Tek  Hollanda da Türkiye adına koşacak, Onun kayıtlarını yaptırdım.  Hollanda’ya geliş uçak bileti, pasaport , vize ve konaklama masraflarını ben karşılayacağım. Birlikte koşacağız. 22 bin kişi koşuyor bu yarışta. Önümüzdeki ay  kayıtlar dolar. Şu an kayıtlar bitmek üzere. 37 yıldır aralıksız yapılıyor.Bu yıl 38 cisi yapılacak ve çok büyük ilgi görüyor. Tv ler naklen veriyor ve   tüm halk o gün yollarda oluyor. Bende 2 yıldır koşuyorum ve  bitirip madalyamı aldım.Ama şunu belirtiyorum ki 22 bin kişi arasından  Hasan Tek  ilk 3 e mutlaka girecek.Yarıştan 2 gün önce buraya getirip. Parkuru göstereceğim, burada havaya alışacak. Pist düz ve on binlerce kişi  alkışlayacak. Hasan için büyük bir fırsat. Gönlümden 1.cilik geçiyor. Birinci  olması için elimden gelen her şeyi yapacağız. Ona güveniyorum” dedi.

Hasan Tek ise “İlk kez yurt dışına çıkacağım. Bizi her zaman maddi ve manevi destekleyen Bülent Türker ağabeyime teşekkür ederim. O bizim hem hocamız hemde en büyük destekçimiz. Çanakkale maratonunda da  bizim sponsorumuzdu 2 birincilik bir ikincilik aldık ve  mutlu olduk. Hollanda da ilk 3’e gireceğime inanıyorum. 22 bin kişi olması  büyük sayı ama  parkuru önce görürsem sorun olmaz dedi. Tüm Trakya ve Türkiye için koşacağım bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Yarışmayı izlemek ve haber yapmak için Keşan Postası  Genel Yayın Yönetmeni, Keşan FM Spor Zamanı Program Yapımcısı  ve Ton TV Geniş Açı  Program Yapımcısı  Keşanlı Gazeteci Erdoğan Demir ile  Akif İnan’ın da  Tek ile birlikte Hollanda’ya gideceği  belirtildi.

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com