Ana Sayfa Kültür & Sanat, Manşet, Yerel 22 Mart 2017 169 Görüntüleme

Kırklareli’de Tiyatro Şenliği Başlıyor

Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün birlikte organize ettiği, Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel hazırlanan “Tiyatro Şenliği”, birbirinden farklı 14 oyunla Kırklareli’de kutlanacak.

1961 yılından bu yana, her yıl 27 Mart’ta bütün dünyada kutlanan Dünya Tiyatrolar günü, Kırklareli’de de kutlanacak.

Rektörlük Kültür Merkezi’nde 27 Mart Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün saat 20:30’da sahneleyeceği “İki Efendili Uşak” adlı oyunla başlayacak etkinlik, 9 Nisan Pazar Günü’ne kadar aralıksız devam edecek.
28 Mart Salı ”Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi”, 29 Mart Çarşamba ”Madox İle Üç Gece”, 30 Mart Perşembe ”Cyrano De Bergerac”, 31 Mart Cuma ”Hasır Şapka”, 1 Nisan Cumartesi ”Nereye Gitti Bütün Çiçekler” 2 Nisan Pazar ” Çocuğum”, 3 Nisan Pazartesi ” Popüler Gerçek”, 4 Nisan Salı ”Papaz Kaçtı”, 5 Nisan Çarşamba ”Düğün”, 6 Nisan Perşembe ”Ahududu”, 7 Nisan Cuma ”Profesyonel”, 8 Nisan Cumartesi ”Yeşilçam” ve 9 Nisan Pazar ”Nihayet Bitti” oyunları sahne alacak.

Oyunların başlama saati 20:30 olarak belirlenirken, 12 yaş ve üzeri kitleye hitap edecek ve tamamı ücretsiz olarak izlenilebilecek.

///Kırklareli Belediyesi Basın Bülteni

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com