Ana Sayfa Gündem, Manşet, Yerel 10 Mart 2017 153 Görüntüleme

Melekler, birlik ve beraberlik yemeğinde buluştu!

Süleymanpaşa’nın melekleri birlik ve beraberlik yemeğinde buluştu

Süleymanpaşa Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla sadece kadın çalışanlarına yönelik birlik ve beraberlik gecesi düzenledi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın ev sahipliğinde Tekirdağ Ramada Otel’de düzenlenen geceye Süleymanpaşa Belediyesi’nin müdürlüklerinde görevli tüm kadınlar katıldı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat’ın salon girişinde tüm kadınları karşılayarak çiçek verdiği gecede birlikte yenen yemeğin ardından Belgit Eşkinat günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

BELGİN EŞKİNAT: “TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

Eşkinat kadının önemi ve toplumdaki yerinden bahsettiği konuşmasında; “Tüm kadınlar birer çiçektir. Kadınsız bir dünyada yaşamak mümkün değildir. Dünya kurulduğundan bugüne, doğumdan ölüme kadar, hayatın her evresinde; toplumun ve evinin kalkınmasında, savaşta, barışta ve ekonomik hayatta, desteği ile yol gösterici, emekçi, ne istediğini bilen; eşinin çocuklarının yanında olan, sevgisi ve sabrı ile onları sarıp sarmalayan, en güçsüz anında bile güçlü görünmeyi başaran, şefkati karşılıksız veren, fedakar kadınlarımızın, yani bizlerin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü canı gönülden kutluyorum.” dedi.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİZ CUMHURİYET KADINLARINA ŞU ANDA MEDENİ DEDİĞİMİZ DÜNYA ÜLKELERİNDEKİ KADINLARDAN ÇOK DAHA ÖNCE ÖNEMLİ HAKLAR VERMİŞTİR”

Eşkinat; “Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, biz Cumhuriyet kadınlarına, şu anda medeni dediğimiz dünya ülkelerindeki kadınlardan çok daha önce önemli haklar vermiştir. Haklarımızın daha iyi olduğu, daha müreffeh, demokratik ve huzurlu bir ülkede, nice seneler bugünleri kutlamak dileğiyle, sizlere çok teşekkür ediyor sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından birlik ve beraberlik gecesi müzik ve dans eşliğinde coşku içinde devam etti.

///Süleymanpaşa Belediyesi Basın Bülteni

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com