Ana Sayfa Siyaset 29 Aralık 2017 54 Görüntüleme

Pekcanlı yeniden aday

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 6 Ocak’ta yapılacak olan kongrede İl Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Pekcanlı bugün Parti binasında düzenlediği basın toplantısında adaylık açıklamasına dair yaptığı konuşma da şunları kaydetti:

“Değerli Basın Mensupları;

Ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle Hak, Hukuk ve ADALETİN EVRENSEL DEĞERLERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK.

  Ülkeyi yöneten siyasi irade hızla GELİŞMİŞ Demokrasi hedefini bırakarak İradenin tek elde toplandığı BİR YÖNETİM BİÇİMİYLE ÜLKEYİ YÖNETMEYİ Hedefleyen bir posizyon almış görünüyor.

  Son çıkan KHK’da görüldüğü üzere Meclis iradesi yok sayılarak Parlamenter rejim etkisiz hale getiriliyor.

 Ülke; Güçler ayrılığı ilkesini bir tarafa bırakmış, Demokrasi liginde ikinci sınıf ülkeler safına itilmiş durumdadır.

Çağdaş batıdan hızla uzaklaşan Ülkemiz,  Azerbaycan-Kazakistan gibi TÜRKİ  Cumhuriyetleri ne

 benzer formaliteden seçim yoluyla sözüm ona DEMOKRASİ görüntüsü veren tek adam rejimlerine evrilmek isteniyor.

 Oysa; Hedefimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN işaret ettiği gibi  Çağdaş uygarlık yolu olmalıdır.

    Türkiye Cumhuriyeti kurucu iradesinin felsefesine uygun olarak. Demokrasisini geliştirmek için 1946’da çok partili rejime geçerek önemli bir adım atmıştır.

   Değerli Basın mensupları; Demokrasilerin olmazsa olmazları Güçler Ayrılığı ilkesi ve İktidarların yanlışlarını dillendiren MUHALEFET etme özgürlüğüdür.

    Muhalefeti susturmaya yönelik baskılar ve Hukuksuz operasyonların yapıldığı yerde DEMOKRASİ ‘Den söz etmek zorlama bir ifade olur.

 Kısacası 2017 yılının sonlandığı günler itibarı ile Cumhuriyetimizin yarattığı ve geliştirmek için çaba sarf ettiği kurumsal değerler itibarsızlaştırılarak DEMOKRATİK değerlerin yıpratıldığına tanıklık ediyoruz.

  YOKSULLUK-YOLSUZLUK VE YASAKLARI yok etmek iddiası ile  İktidara gelenler  bu kavramları olağan olgu haline getirdiler.

Bu yıpranmışlığın ve değer aşınmalarının olmadığı bir ülke yaratmak 2019 seçimleri sonucu CHP’nin önderlik ettiği Demokratik Parlamenter Sistemin kuralları ile işlediği bir sistemi getirmeyi önceleyen iktidarla mümkündür.

 Bu nedenle 2019 yolunda biz CHP’lilere büyük görev düşüyor. Gün DAYANIŞMA ve BİRLİK günüdür.2019 Sürecİ DEMOKRASİ’den yana olanlarla OTORİTEDEN yana olanlar arasında geçecektir.

Amacımız DEMOKRASİDEN yana olanlarla O Paydada buluşmaktır.

Ben Fevzi PEKCAN’LI olarak Edirne’den İktidar  yürüyüşe katkı vermek için CUMHURİYET HALK PARTİSİ Edirne İl Başkanlığına adayım. Ekibimle birlikte görev sürecimizde Örgütümüzü ve Üyelerimizi yakından tanıma fırsatı bulduk.Onlardan alacağımız güçle,Görev bize verildiğinde önemli işler başaracağımıza olan  inanıcımı belirterek hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

       YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ !

       YAŞASIN DEMOKRASİ VE UYGARLIK MÜCADELEMİZ !  “

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Saadet Yöneticilerine Karne!

Saadet Yöneticilerine Karne!

Tema Tasarım | Osgaka.com