Ana Sayfa Siyaset 28 Kasım 2017 81 Görüntüleme

Saadet Partisi Edirne Kasım Ayı İl Divanı Toplandı

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Aylık Divan Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İlçe Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, “Saadet Partisi seçime her an hazır” mesajı verildi.

Toplantının açış konuşmasını İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı. Demirkıran konuşmasında, “biz herkesin iyiliğini istiyoruz. Milletimizin her sahada kalkınması, huzur ve refahı için çalışıyoruz. Bizim dönemlerimizde Tarım ve Hayvancılıkta dünya ülkeleri arasında hep başa güreşti. İthal eti sevmedik de ithal de etmedik. Faizi dünya gerçeği kabul edip halkımızı faizcilere sömürtmedik. ABD ve benzer batılı ülkelerle stratejik ortaklık kurmadık. Hiçbir zaman zig zag yaparak milletimizi aldatmadık” şeklinde konuştu.

Ali Demirkıran’ın konuşmasından sonra İl birim başkanları, birimleri ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar. Ardından, İlçe Başkanları da faaliyet raporlarını sundular.

Toplantının kapanış konuşmasını Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş yaptı. İriş konuşmasında şunları söyledi;  “Saadet Partisi olarak iyinin, doğrunun, faydalının, adil olanın hâkim olması için çalışıyoruz. Saadet Partisi olarak söylediklerimiz bir bir çıkıyor. Adalet Mülkün yani Devletin temelidir. Adalet herkesin hakkıdır. Adil bir Düzen kurulmadan adalet gerçekleştirilemez. “Önce Ahlak ve Maneviyat” sonra “Kendi gücüyle kalkınma”. Adaletli bir düzen bu iki temel üzerinde yükselir.

Bu temellerden birisi Sosyal, Ahlaki ve Manevi yapımızın üzerine bina edildiği temeldir. İkincisi de; Maddi kalkınmamızın, milletçe refahımızın yükseldiği temeldir.

Refah seviyemizi yükseltecek en büyük etken maddi kaklında / ekonomidir. Milli, Güçlü, Süratli, Yaygın bir üretim programını hayata geçirerek kalkınmamızı sağlar ve refah seviyemizi yükseltebiliriz.

Ekonomik faaliyetler sürecinde faiz önemli bir mevzudur. Faiz ekonominin mikrobudur. Yatırımların, istihdamın en büyük düşmanıdır. Üretimin engelidir. Pahalılığın tetikleyicisidir. Faiz fakiri daha fakir zengini daha zengin yapar. Gelir dağılımı dengesizliğinin yani adaletsizliğin ana sebebidir.

Bu itibarla kesinlikle ve kesinlikle faizsiz ekonomik model hayata geçirilmelidir. Paramız Amerikan Dolarına, Avrupa Avrosuna bağımlılıktan kurtarılmalıdır. Bunları bilerek ve inanarak söylüyoruz. Kesinlikle yapılması gereken bir iştir. Yapılabilir ve başarılır.

Komşu ülkelerle, İslam ülkeleri ile oluşturacağımız birliktelik bu işin zeminini teşkil edecektir. Her şeyimiz var, sadece irade lazım. Tabii ki terlemek ve çok çalışmak lazım. Bu arada ülkeyi yönetecek siyasi kadrolardan rant düşkünü, kişilik zafiyeti gösteren, liyakatsiz insanların tavsiye edilmesi gerekir. Siyaset sahnesi vasıfsız, menfaatçi, kısır görüşlü tiplerden arındırılmalıdır. Aksi halde ülkede gerçek bir kalkınma sağlanamaz.

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com