Ana Sayfa Yazar 27.12.2017 93 Görüntüleme

Son Seçimler Üzerine…

Devam etmek zorunda kaldım bugün de.

Pazartesi günkü yazım üzerine eski Edirne Milletvekili Rasim Çakır aradı ve bazılarının bu yazıma farklı anlam yükleyebileceklerini söyledi.

Daha açık bir ifadeyle; bazı partililerin kendisinin il başkanlığına aday olmak istediği yönünde bir anlam çıkarabileceklerini, oysa kendisinin kesinlikle böyle bir talebi olmadığını ve hiçbir zamanda olmayacağını, partisinin kendisini 2 dönem Milletvekili yaparak zaten büyük bir onur verdiğini vurguladı.

Sayın Çakır’ın bir sorum üzerine gönderdiği mesajı yayımlamıştım Pazartesi günü.

Bir kez daha hatırlatmam gerekirse; “Benim öyle bir talebim yok Senih bey. Teşekkür ederim. Ancak ortak tek aday şeklinde örgüt görev verirse hiçbir yere aday olmaksızın 2019 a kadar Edirne’ye ve partime fedakarlıkta bulunabilirim” demişti Rasim Çakır.

Ben de; “Cevap; biraz muğlak, ama yine de düşündüğüm gibiydi. Anladığım o ki; Sayın Çakır aday falan olmayacak. Ama tek aday olarak gösterilirse de hayır demeyecek.” diyerek bir yorum getirmiştim bu açıklamaya.

Görüleceği üzere kendisinin açıklamasına karşı, çok ta farklı bir yorum getirmemiştim aslında.

Her neyse…

Eski Milletvekili Rasim Çakır’ın İl Başkanlığı gibi bir beklentisi ve isteği yok dostlar.

Ama bazı kaygıları var.

“Bu kez bir alternatif var” diyerek, CHP ne destek vermiş merkez sağ seçmenlerin bazılarının 2019 da bir başka partiye yönelebileceklerini ima etti Çakır.

Bu nedenle de tek bir partilinin dahi gücendirilmemesi gerektiğine, her zamankinden daha çok çalışmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyaçları olduğuna dikkat çekti.

İsim vermedi ama İyi Partiyi işaret etti kanımca!

Doğrusu bu kaygılar çok ta yabancı gelmedi bana.

Çok kişiden duymuştum bunları.

Hatta birkaç ay önce de, partide önemli bir görev almış bir kardeşimizde bizzat kendi ailesinden örnek vererek aynı kaygıları taşıdığını söylemişti bir sohbetimizde.

Seçimler 2019 a kalır mı elbette bilemem, ama görünen o ki biraz zor geçecek gibi.

Cuma günü buluşmak üzere, sağlıkla kalın.

 

 

 

 

 

borsa

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Keşan-Enez yolu ne oldu?

Keşan-Enez yolu ne oldu?

Tema Tasarım | Osgaka.com