Ana Sayfa Sürmanşet, Tekirdağ, Yerel 5 Mayıs 2017 232 Görüntüleme

Süleymanpaşa Belediyesinden Fırınlara Denetim!

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından fırınlar ve unlu mamul imalathanelerine yönelik denetimler devam ediyor.

ÜRETİM VE SATIŞ KOŞULLARI DENETLENDİ

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından kent genelinde faaliyet gösteren unlu mamul imalathaneleri ve fırınlar denetlenirken Süleymanpaşa halkının daha temiz ve kaliteli bir şekilde gıda tüketimini sağlamak amacı ile tüm ürünlerin, üretim ve satış koşulları detaylı incelendi.

 HİJYEN KURALLARINA UYULMASI HUSUSUNDA BİLGİ VERİLDİ

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri unlu mamul imalatı yapan işletmelere ve ekmek fırınlarına denetimlerini sıklaştırırken, işletmelerde gıdaların üretiminde kullanılan ham madde ve diğer gıda malzemeleri, hamur odalarının temizliği, un depolarındaki un çuvallarının istiflenişi, personel iş elbiseleri ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını kontrol etti.

EŞKİNAT: “BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN HALKIMIZIN GIDA GÜVENLİĞİDİR”

Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ‘’Bizim için halkımızın gıda güvenliği önceliktir. Halkımızın en çok tükettiği temel gıdası olan ekmeklerin üretildiği fırınların sağlık ve hijyen açısında denetlemesi gereklidir. Bu denetimlerimizdeki amacımız halkımız temiz, kaliteli ve en sağlıklı şekilde ekmek tüketmesini sağlamaktır. Ekiplerimiz Süleymanpaşa Halkının sağlığını korumak ve daha kaliteli gıda tüketimini sağlamak amacı ile denetim ve kontrollerine aralıksız olarak devam edecektir.’’ ifadelerini kullandı.

///Belediye Basın Bülteni

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com