Ana Sayfa Manşet 12 Ocak 2018 56 Görüntüleme

Tır Kuyruklarına Alternatif; Uzunköprü Tren Yolu Sınır Kapısı

Edirne Valiliği’nce düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 10 Ocak 2018 tarihinde toplandı. Toplantıya katılan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, Uzunköprü-İstanbul treni ve demir yolu sınır kapısının aktif hale getirilmesini talebini tekrarladı.

İŞBİLEN; “Özellikle ilçe ekonomisine katkı sağlaması ve gelişmesi için tren yolu ile Yunanistan Sınır Kapısı’nın aktif hale getirilmesinin mutlaka gerekli olduğuna inanıyorum. Ülkemizin dış ticaret ve ihracaat amaçlarına ulaşmasında, tır kuyruklarının karayolu sınır kapılarımızda azaltılması için mutlaka demiryolu alternatifinin de düşünülmesi gerekmektedir. Bu konuda Edirne ve Kırklareli İllerini ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ ve Edirne Valimiz Sayın Günay ÖZDEMİR’in beyanları da aynı doğrultudadır. Bölgemizde de önemli bir rol üstleneceğine inandığım Uzunköprü Sınır Kapısı, hem Türkiye’nin ihracatı için hem de ilçemiz için büyük atılım olacaktır” dedi.

İşbilen; “tarihi köprümüzün ihalesi 2018’de yapılacak”

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında tarihi köprümüzün restorasyon ihalesini yine gündeme taşıdı. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihalesi iptal edilen köprümüzün bu yıl içerisinde tekrar restorasyon ihalesine çıkılacağı belirtildi.

Ayrıca Muradiye Camii’nin restorasyonu için de Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkililerine soru yönelten Başkan İŞBİLEN; “2018’de Merkez Muradiye Camii’mizin restorasyon ihalesinin gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi. Bununla birlikte Kavak mahallemizde bulunan Boşnak Camii’nin de projelendirileceği, özellikle de zeminin altında bulunan tuvaletlerin tekrar projelendirilerek zemine taşınacağı ve uygulamasının da yapılacağını belirtilmiştir.

İşbilen, Çöpköy kavşağı için tekrar uyardı

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda fiziki eksiklikleri bulunan Çöpköy Kavşağı için tekrar uyarıda bulundu. İŞBİLEN; “Trafik kazaları ile can ve mal kayıplarına yol açan kavşağın tekrar projelendirilip, düzenleme yapılması için önemle uyarıyorum” dedi.

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com