Ana Sayfa Manşet, Yerel 5 Kasım 2016 212 Görüntüleme

YÜCEER’in Bülent ECEVİT’in ölüm yıldönümü mesajı

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

“ECEVİT…

Bugün, ilkeli, dürüst siyaset anlayışı, birleştirici, halkçı kimliği ile gönüllerde taht kuran siyasetinin sembol isimlerinden Bülent Ecevit’in aramızdan ayrılışının 10. yılı.

Türkiye’nin çağdaş, sosyal, demokratik, laik bir hukuk devleti olması için hayatını adayan Karaoğlan, siyasette yeri doldurulamayacak derin ve kalıcı izler bırakmıştır.

Yaşamını demokrasi ve özgürlük mücadelesine adayan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendisine yol edinen Ecevit, emekten, ezilenden yana siyasetiyle, ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına yeri doldurulamaz katkılarda bulunmuştur.

Kalıcı bir demokrasiyi ve sosyal adaleti savunan, “ne ezen, ne ezilen hakça, insanca bir düzen” kurmak için çaba gösteren Ecevit’in değeri günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır.

Adaletten sapmayan, halkına zulmetmeyen ve zulmedilmesine izin vermeyen Ecevit, demokratik, hoşgörülü ve zarif kişiliği ile tüm sosyal demokratlar için örnektir.

Ecevit’in fikirleri, savunduğu tüm değerler, demokratik duruşu ve aydın kimliği sonsuza kadar bize yol göstermeye devam edecektir.

“Umudumuz Karaoğlan” sloganını dağa taşa yazdıran, mütevazı kişiliğiyle anımsadığımız, cenazesinde bile toplumun her kesimini ve tüm renklerini birleştirebilen bir lider olan Ecevit’i bugün her zamankinden daha çok arıyor ve özlüyoruz.

Eski Başbakanlarımızdan,  partimizin 3. Genel Başkanı Ecevit’i aramızdan ayrılışının 10. yılında sevgi, saygı ve büyük özlemle anıyorum.”

 

borsa

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com