DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Edirne 1°C
Çok Bulutlu

Keşan Belediye Meclisi 7 Ocak’ta toplanacak

Keşan Belediye Meclisi 7 Ocak’ta toplanacak
05.01.2021
87
A+
A-

Keşan Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı Olağan Toplantısı 7 Ocak 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 Saat 15:00’te başlayacak toplantı, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılacak.

Toplantıya; Covid-19 hastalığının, ülkemizde ve Tüm Dünyada da ikinci dalgasının hızla yayıldığı bu günlerde Pandemi tedbirleri dolayısıyla toplantı salonuna seyirci kabul edilmeyecek ve Meclis Toplantısı sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacak.

Toplantıda ele alınacak ve karara bağlanacak gündem maddeleri şöyle;

1) 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25.Maddesi Gereğince Denetim Komisyonu Üye Seçiminin yapılması hususunun görüşülerek karara bağlanması. 

2) Belediyemizde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa Tabi Olarak Görev Yapan Zabıta ve İtfaiye Personelinin Fazla Mesai Ücretlerinin Tespit Edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması. 

3) Belediyemizde halen Geçici İşçi Pozisyonunda Çalışan 2 Personelin Geçici İşçi Vizelerinin Onaylanması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

4) Belediyemizde Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Ücretlerinin Tespit Edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.  

5) Belediyemiz elinde mevcut olan Memur Norm Kadrolarındaki (II) Sayılı Boş Kadro Değişiklik Cetvelinin görüşülerek karara bağlanması.

6) Belediyemiz Şehir Bandosu Ekibinde Görev Yapan Personele 2021 Yılında Ödenecek Ücretlerin Belirlenmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

7) Mücavir alanımız Erikli Sahilindeki, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait 2305 Parsel ve        16 Paftada bulunan kayıkhanenin, Belediyemiz Su Sporları Hizmetlerinde kullanılması için Belediyemize Bedelsiz olarak yapılacak Tahsisin kabul edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.  

8) İlçemizde bulunan Spor Tesisleri için Spor Toto Teşkilat Başkanlığından gelecek olan 11.818.847,65 TL.sı (OnbirmilyonSekizyüzonsekizbinSekizyüzkırkyediLiraAltmışbeşkuruş) tutarındaki HİBENİN kabul edilmesi ve kullanılması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU’na yetki verilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

9) Mülkiyeti Belediyemize ait olan Aşağı Zaferiye Mahallesi 924 ada, 12  parselde bulunan 2.878,17 m2 yüzölçümlü taşınmazın Keşan Belediyesinin Vergi Borcuna Mahsuben Hazine adına, 1.726.902,00 TL.sı (BirmilyonYediyüzyirmialtıbinDokuzyüzikiLira) bedel ile Takyidatsız olarak tescil edilmesi ve Tapu Devrinin yapılması için Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLUNA yetki verilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

10) Belediyemize ait olan Büyük Cami Mah. Akan Sok. 345 Ada, 1 Parselde bulunan, (100.Yıl Pasajı) 1.Kat 45 ve 46 numaralı iki adet işyerinin Türk Hava Kurumuna kira karşılığı Tahsis edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

11) İlçemiz Paşayiğit Mahallesinde, Tarım Alanlarında kalmakta olan “Tarımsal Niteliği 1.Öncelikli Korunacak Alanlar (TNKA-1)” ve “Tarımsal Niteliği 2.Öncelikli Korunacak Alanlar (TNKA-2)”da Yapılaşma Koşullarının Açıklayıcı Plan Notlarında “PLAN NOTU TADİLATI” yapılması talebinin görüşülerek karara bağlanması.

12) İlçemiz Yukarı Zaferiye Mahallesi Paşayiğit Caddesinde bulunan 1268 ada, 17 nolu parselde          “PLAN TADİLATI” yapılması talebinin görüşülerek karara bağlanması.

13) İlçemiz Büyük Cami Mahallesinde bulunan 28 Pafta, 364 ada, 108 nolu parselde 362,45 m2 olarak kayıtlı  “Park Alanının” Keşan Belediyesi adına kayıtlı olan Yukarı Zaferiye Mahallesi 1597 ada, 587,34 m2 yüzölçümlü 4 nolu parsel ile Takas Edilmesi talebinin İmar Komisyonunda görüşülmek üzere havale edilmesi hususunun karara bağlanması.

14) S.S. 25 Nolu Keşan Şehiriçi Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığına ait araçların “Yıllık Toplu Taşıma Yetki Belgesi Yenileme” süresinin Pandemi Salgını sebebiyle 31/12/2021 tarihine kadar durdurulması talebinin görüşülerek karara bağlanması.        

15) Mücavir alanımız Erikli Sahiline getirilecek içme ve kullanma suyu için abonelerden su bağlantı bedelinin tespit edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

16) İlçemiz ve Belediyemiz Mücavir Alan Sınırları içinde yer alan Mahallelere bağlı Cadde, Sokak, Meydan ve Bulvar Başlangıç-Bitiş Noktalarının 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 69.maddesi gereğince İçişleri Bakanlığınca çıkarılan “Adres ve Numaralamaya İlişkin Yönetmeliği” 25.maddesine göre yeniden güncellenmesi ile bazı mahallelerde yeni Cadde, Sokak, Meydan ve Bulvar ismi verilmesi konusunu görüşmek üzere İsim Belirleme Komisyonuna Havale edilmesi hususunun görüşülüp karara bağlanması. ///Haber Merkezi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.