DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Edirne 23°C
Gök Gürültülü

(B4H-DC) – 2019 Tayvan Ödül kazananları açıklandı

(B4H-DC) – 2019 Tayvan Ödül kazananları açıklandı
09.12.2019
333
A+
A-

B4H-DC’de, Suriyeli savaş mültecilerinin Türkiye sınırında bulunan Reyhanlı kentine sosyal olarak dahil edilmesine ve entegrasyonuna katkıda bulunacak tasarım fikirleri önererek, mimarlığı sosyo-kültürel bir tesis olarak ele almayı hedefledi ve Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin topluma entegrasyonuna yönelik bir tema çerçevesinde düzenlendi.

Yarışma iki ayrı kategori üzerinden başvuru aldı; öğrenci ve yeni mezunların yanı sıra deneyimli profesyoneller tarafından yapılan başvurular kabul edildi.

Ev sahipliği Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından yapılan etkinlik kapsamında, 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında yarışmanın sergisi, panel dizisi ve kolokyum gerçekleştirildi.

Panelistlerin arasında, mimari fenomenoloji kuramında Tenin Gözleri isimli kitabıyla öne çıkan Profesör Juhani Pallasmaa ve Dünya Mimarlık Topluluğunun (World Architecture Community) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan’ın yanı sıra Meltem Ö. Gürel, Ying-Chun Hsieh ve Sheng-Yuan Huang yer aldı.

Değerlendirme komitesi de panelde yer alan önde gelen mimar ve akademisyenler tarafından oluşturuldu. Profesyonel kategoride 4 ayrı projeye mansiyon ödülü verildi.

Profesyonel Kategorisinde Kazanan Projeler:

1.Mansiyon

Sedat Dulkadiroğlu Sinan Gan, Taha Akbulut, Onur Ünal, Sıla Kartal

2.Mansiyon

Zeynep Nur Şahbaz, Reza Jamnezhad, Shirin Mohammadhosseinzadeh Banafsheh

3.Mansiyon

Nicolai Steinø, Marwa Dabaieh

4.Mansiyon

Mustafa Mortaş, Ahmet Talha Çağla, Betül Öz

Öğrenciler Kategorisinde Kazanan Projeler:

1.

Elif Arpa, Boğaziçi Üniversitesi, Sosyoloji Ana Bilim Dalı

2.

Ariel Gajardo Barahona, Pablo Cantillana, Osvaldo Garrido Parada, Alejandro Olives, Danilo Reyes Universidad de Valparaiso, Chile

3.

Çağan Köksal, Barış Açık, Burak Arifoğlu, Begüm Yoldaş, Akın Ertürk, Kadir Has Üniversitesi

1.Mansiyon

Constanza Soto Peña, María Paz Farías Henríquez, Carolina Alejandra Carvajal Ogaz, Javiera José Jaramillo Arratia, Stephanie Gabriela Reveco Guzmán, Universidad de Valparaiso, Chile

2.Mansiyon

Wang Yujie

3.Mansiyon

Natalia Labrin Hinojosa, Francisca Alejandra Gonzalez Zarate, Camila Belén Orellana Fuentealba, Renato Jean Piero Vassallo Moreno, Universidad de Valparaiso, Chile

Profesyonel kategorisinde 2.’lik Mansiyon ödülüne layık görülen; Zeynep Nur Şahbaz, Reza Jamnezhad, Shirin Mohammadhosseinzadeh Banafsheh İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yüksek lisans öğrencileridir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.