DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Edirne 3°C
Kar Yağışlı

2011 YILI VE CHP HAREKETİ…

07.09.2020
133
A+
A-

Bir süre Siyasi Partilerimiz ile ilgili yazılar yazmanın yanı sıra toplumda ses getiren ve dikkat çeken gelişmeleri konu aldığım köşe yazılarımı tekrardan sizler ile paylaşmak istiyorum.
Dünle bugünü mukayese yapmak ve geçmişten esinlenmek adına.
İşte bu gün CHP ile ilgili eski bir köşe yazımı sizler ile paylaşarak bu partimiz ile ilgili öneri düşünce ve yorumlarımızı almak istiyorum.
Tüm Siyasi Partilerin Genel ve Yerelde ki siyasi mücadelelerini sizler ile birlikte değerlendirmek ve yorumlamak anlamındaki isteğimi yerine getirme gayreti içinde olacağım ve sizlerden de yardım bekleyeceğim.
İlk olarak ta Edirne CHP Hareketi adı altındaki oluşumun o yıllardaki açıklamalarını içeren ve benim gibi birçok kişinin Edirne adına beğenip memnuniyet duyduğu açıklamasını konu alan 19 Ağustos 2011 tarihli köşe yazımı sizlere bir kez daha sunuyorum.
İşte o köşe yazım;
“”””EDİRNE CHP HAREKETİ?
Hudut Gazetesinde CHP de taban hareketi başlığı ile verilen haberi okuduğumda, partinin kurumsal kimliği dışında bir hareket başlattığını öğrenmem konuyu araştırıp inceleme yapmama neden oldu.
Örgütsel bir faaliyet anlamında yerelde bu tür girişimler başlatmış olmak, hele hele Genel Merkez veya herhangi bir kişi veya grup bağımlılığı veya öngörüsü olmaksızın bu işi organize etmek, bir siyasi partinin tabanında oluşan istek ve arayışları görmek bakımından oldukça saygın bir davranışı gözlemlemek demek bana göre.
Yayınladıkları bildirgeyi okuduğunuzda sizin de anlayacağınız gibi en önemli amaç ve planları Edirne’yi rol model kent yapmak, Edirne de yaşayan insanları da hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşturmak.
Böyle olunca da takdire şayan bir girişim ve oluşum demek gerekiyor sanırım.
Bu nedenle de bu oluşumun yayınlamış olduğu bildirgeyi köşeme taşıyarak sizler ile paylaşmayı istedim bu gün.

“”””Sevgili , Edirneliler
Çağdaş, demokrat ve sosyal bir yaşam biçimini benimseyen Edirne Halkı, siyasi tercihlerini belirlerken de şovenist yaklaşımların baskısından uzak bir tutum sergileyerek hareket etmektedir. Her türlü baskı altında bile tercihini değiştirmeyen Edirneliler, Haziran 2011 tarihinde de siyasi iradesini ‘Sol’dan yani Sosyal Demokrasiden yana kullanmıştır.
Halkımızın bu tercihleri uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerelde iktidara taşımış olmasına rağmen, bu iktidardan tüm halkın aktif bir biçimde fayda sağlaması noktasında henüz kat edilmesi gereken çok yol olduğu da bir realite olarak karşımızda durmaktadır.
Bugüne kadar atılan ya da atılmaya çalışılan bazı samimi adımların karşılığını bulduğunu söylemek maalesef imkânsızdır. Zira kişiler üzerinden gidilerek yapılmaya çalışılan siyaset, gruplaşmanın ötesine gidememektedir. O yüzden Edirne CHP hareketinin kişi ve grup bazında kimse ile bir organik bağı olmadığı gibi hiç kimse ile de bir kavgası yoktur.
Edirne CHP Hareketinin tek kavgası olacaktır. O da sosyal demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen Edirne halkının hak ettiği yaşam standartlarını en üst düzeyde sunabilmenin kavgasıdır.
Bu onurlu mücadelenin tarafı olmak, Edirne’de sol siyaset adına da bir gelenek oluşturmanın tarafı olmak anlamına gelmektedir. O yüzden kısır çatışmaların ötesinde bir siyasi hareket olarak ‘Edirne CHP Hareketi’ bugünü değil yarınları hedef alan yapısıyla yepyeni bir Edirne’yi Vizyon edinmiştir.
Bu mantık çerçevesinde düşünen insanların bir araya geleceği bir platform olarak kurulan ‘Edirne CHP Hareketi’, Edirne için söyleyecek sözü olanlara ya da önereceği projesi olanlara kapısını açan, atacağı her adımda geleceğe dair siyasi bir etik geleneği oturtmayı hedefleyen, Edirne’nin bugününü değil geleceğini düşünerek, Ülke genelinde ‘Rol model’ oluşturacak bir Kenti yeniden şekillendirmeyi hedefleyen hareketin adıdır.
www.edirnechphareketi.com, internet sitesi ve süreli bültenler sayesinde çok yakında hızlı bir enformasyon akışını hem CHP üyelerinin hem de tüm Edirne Halkının hizmetine sunmuş olacağız. Aydın ve Aydınlık bir Edirne’de buluşmak umuduyla.””””

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.