DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Edirne 32°C
Parçalı Bulutlu

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Toplandı

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Toplandı
03.05.2017
367
A+
A-

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2017 yılı Mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi Nikah Salonu’nda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında gerçekleşen toplantıda 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ MAYIS 2017 MECLİS GÜNDEMİ

1-28.03.2017 tarih ve E. 22673 sayılı T.C. Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Yatırımlar İzleme Daire Başkanlığı TEDAŞ Trakya Bölge Müdürlüğünün yazısına istinaden, Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Karabezirgan Mahallesinde bulunan tapuda, 878 nolu parsel, cinsi “Çayır”  mülkiyeti Süleymanpaşa Belediyesine ait olan taşınmazın, enerji nakil hattı tesisine ait 0.89 m2’lik pilon yeri mülkiyeti ile 912.43 m2’ lik irtifak hakkı tesisinin 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 30. Maddesi uyarınca 2.400,00 TL bedel karşılığında TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına devir talep konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2-Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesinde buluna tapuda, 700 ada, 202 ve 422 parsellerde kayıtlı taşınmazların ihdas, takas ve tevhit işlemlerinin yapılması talep edilmiştir. Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesi 700 ada, 202 ve 422 parsellerde kayıtlı taşınmazların yolda kalan kısmı ile yoldan ihdas edilecek alanın takasının yapılması ve bu hususta belediye encümenine yetki verilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- Pomorie Belediyesi Belediyemizi 4-5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde şehirlerinde düzenlenecek Pomorie Festivali’ne davet etmiştir. Bahse konu geziye, 4-5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Belediye Başkanımız M. Ekrem EŞKİNAT, Belediye Başkan Yardımcımız V. Berkay ÇAKIR ve Belediye Başkan Yardımcımız M. Hilmi İŞSEVER’ in katılabilmesi yol, iaşe ve konaklama giderlerinin belediyemizin bütçesinden karşılanması hususunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması

4- Belediyemizin proje ortağı olduğu S.S. Hayal Adası Kadınları Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Belediyemizi kooperatife üye olmaya davet etmektedir. Kadın emeğine sahip çıkmak, kadının toplumsal hayata katılımını sağlamak amacıyla kurulan kooperatife üye olunabilmesi amacıyla Belediye Başkanımız Mehmet Ekrem EŞKİNAT’a yetki verilmesi konunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

5- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesinde bulunan tapuda, 439 ada 16 parselde kayıtlı taşınmazın ihdas, ifraz, takas, yola terk ve tevhit işlemlerinin yapılması talep edilmiştir. Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mahallesi 439 ada 16 parselde kayıtlı taşınmazın yolda kalan kısmı ile yoldan ihdas edilecek alanın takasının yapılması ve bu hususta Belediye Encümenine yetki verilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

6-Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesinde bulunan tapuda, 700 ada, 206 ve 419 parsellerde kayıtlı taşınmazların ihdas, takas, yola terk ve tevhit işlemlerinin yapılması talep edilmiştir. Süleymanpaşa İlçesi, Eskicami Mahallesi 77 ada, 206 parselde kayıtlı taşınmazın yolda kalan kısmı ile belediyemize ait 700 ada,  419 parselin takasının yapılması ve bu hususta Belediye Encümenine yetki verilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

7-5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 60’ncı, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 64. Maddesi, Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 40’ncı ve Taşınır Mal Yönetmeliğinin 35’nci maddelerine istinaden hazırlanan 2016 Mali Yılı Kesin Hesaplarının belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

KOMİSYONLARDAN GELEN 14 MADDE KARARA BAĞLANDI

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Süleymanpaşa Belediye Meclisinin nisan ayında yapmış olduğu toplantısında ihtisas komisyonlarına havale edilen evraklar görüşülürken İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 10, Çevre ve Diğer İşler Komisyonundan gelen 2, Plan ve Bütçe ile Kültür Komisyonundan gelen 1’er madde karara bağlandı.

11 GÜNDEM DIŞI EVRAK GÖRÜŞÜLDÜ

3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince Süleymanpaşa Belediye Meclisi tarafından görüşülmek üzere meclis gündemi hazırlandıktan sonra havale edilen plan değişikliği tekliflerinin ve Süleymanpaşa Belediyesi müdürlüklerinden gelen gündem dışı evrakların da görüşüldüğü Süleymanpaşa Belediye Meclisi mayıs ayı meclis toplantısında 11 gündem dışı evrak hakkında da karar verildi.

7 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ TOPLANACAK

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı 7 Haziran Çarşamba günü Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi Nikah Salonu’nda yapılacak.

///Belediye Basın Bülteni

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.